6 týmů LTC Český Krumlov si zahrálo úvodní kolo krajských tenisových soutěží

O posledním květnovém víkendu se rozběhly jihočeské soutěže družstev, kterých se zúčastnilo také 6 týmů krumlovského LTC. Los určil, že všechna družstva LTC odehrají své úvodní zápasy doma, a tak se na antukových kurtech krumlovského Teniscentra představili v sobotu starší žáci a 3 družstva dospělých, v neděli pak mladší žáci a dorost. A vedly si docela úspěšně, když hned čtyři se mohly radovat z vítězství.

Starší žáci přivítali v nejvyšší krajské soutěži mladé naděje ze Strakonic a vyhráli naprosto s přehledem 8:1, když své zápasy zvládli Jáchym Wölfl, Petr Wízner, Matěj Faktor, Natálka Horová a Nela Zemková ve dvouhře a ve čtyřhře pak páry Wölfl – Wízner, Faktor – Chalupa a Horová – Zemková.

Mnohem těžší to mělo souběžně hrající „áčko“ dospělých, které hned na úvod dostalo asi největšího favorita krajského přeboru I. Sezimovo Ústí „A“. Přesto nakonec po velkém boji a výborných výkonech všech domácích hráčů padlo jen těsně 4:5, když ve dvouhře uspěli Martin Minárik a Jan Štaberňák a v deblu dvojice Minárik – Hendrych a Krupica – Štaberňák.

„Béčko“ a „céčko“ dospělých LTC nastoupily hned po obědě a obě družstva vyhrála, i když zápasy měly odlišný průběh. Druhý tým LTC si poradil v KP V. s Ostrovcem snadno 8:1, body pro krumlovské zařídili v singlu Petr Zemek, Filip Gráfek, Jan Štaberňák, Tomáš Vachta, Daniela Králová a Karolína Rolníková, ve čtyřhře pak ještě Gráfek s Vachtou a Fučík s Čížkem. Nově sestavené třetí družstvo dospělých začínající v nejnižší krajské soutěži nakonec uspělo těsně 5:4 s Dobrou Vodou „B“, když rozhodnutí zařídil pár Kačka Rajská – Patricie Pradličková až v závěrečné dámské čtyřhře. Obě krumlovské slečny přidaly body spolu s Matějem Vachtou také v singlu a v deblu pak ještě dvojice T. Vachta – Štaberňák.      

Dorostenci LTC Český Krumlov začali v neděli nejvyšší krajskou soutěž jednoznačným vítězstvím nad „béčkem“ Tábora 9:0, když všechny své zápasy vyhráli Filip Gráfek, Vojta Šmejkal, Patrik Čížek, Jáchym Wölfl, Nikola Vrabcová a Natálka Horová a deblové páry Šmejkal – Čížek, Pilař – M. Vachta a Rolníková s Horovou.

Táborští se naopak mohli radovat v současně hraném zápase nejvyšší krajské soutěže mladších žáků, když jim naši kluci a holky podlehli v poměru 2:7. Tentokrát uspěly pouze Jiřík Tybitancl a Jindra Zapletal ve dvouhře.

I když se pro všechny hráče jednalo o první soutěžní utkání po dlouhé době, tak se ukázalo, že i přes dlouhou tréninkovou pauzu tenis hrát nezapomněli a předvedli bez ohledu na výsledky bojovnost a vůli. Navíc, tím, že všechna družstva hrála doma, mohli si navzájem mladí i dospělí hráči našeho krumlovské LTC fandit a povzbuzovat. Prostě, byl to vydařený tenisový víkend!

Jirka Tybitancl