Alicante camaradas de representación

Dospělí klubu LTC Český Krumlov sehráli mezistátní tenisové utkání se Španěly z Alicante. Kromě tenisových sportovních zážitků přivezli zpět do Krumlova poznatky pro trénink a impuls pro spolupráci mezi oběma kluby, které od sebe geograficky dělí přes dva tisíce kilometrů.

Dvanáct statečných reprezentantů klubu LTC Český Krumlov vyrazilo ve středu 30. září na dlouhou cestu do přímořského města Alicante ve Španělsku, aby změřili síly s tenisty místního Sportclub Alicante. Tým pod vedením dlouhodobého kapitána a koordinátora závodních družstev dospělých LTC Tomáše Vachty byl doplněn o několik členů klubu, kteří jsou pravidelnými účastníky klubových turnajů, ale nezúčastňují se soutěží v rámci Českého tenisového svazu. Ze závodních hráčů nastoupili, kromě zmíněného Tomáše Vachty, Viktor Krupica, Pavel Fučík, Miroslav Dvořák, Alexander Žák, Petr Zemek a René Vrba. Zápas se uskutečnil po tréninku a přípravě na zápas v sobotu 3. října.

Spojení s klubem Alicante není nijak náhodné. Asi před půl rokem do Českého Krumlova zavítal tenisový trenér, Španěl Francisco Guerrero García. Tehdy hledal práci a českokrumlovští našli možnost, jak Franovi nabídnout možnost sezónní výpomoci v klubu. Ten se ihned zapojil do tréninku nejen jako náhrada za klubové trenéry LTC, ale také jako součást týmu trenérů při letních tenisových kempech. Jeho přínos je nezpochybnitelný, protože do tréninků přinesl ducha z jiného tenisového prostředí a samozřejmě i cizí jazyk (s dětmi komunikoval v angličtině). Během letních prázdnin pak vznikla nabídka Frana na přípravu referenční cesty do Alicante, kterou se podařilo, zejména díky úsilí Frana a viceprezidenta klubu Miroslava Dvořáka, dotáhnout do zdárného výsledku.

V mezistátním utkání bylo sehráno celkem devět zápasů, 6 singlů a 3 debly. Českokrumlovští zvítězili celkovým poměrem 6:3 na zápasy, z toho se mohli pochlubit pěti vyhranými dvouhrami a jednou čtyřhrou. Nejkratší utkání sehrála jednička LTC Český Krumlov Viktor Krupica, který svého španělského soupeře zdolal hladce 6:0, 6:0. Od místních si tímto výkonem vysloužil přezdívku Número Uno. Naopak nejdelší utkání čekalo na Tomáše Vachtu, který zvítězil až v supertiebreaku 10:7. „Přesvědčili jsme se o tom, že kvalitní komplexní předzápasová příprava se nesmí podcenit,“ hodnotil nasazení českých hráčů před turnajem i během něj Tomáš Vachta. Trenér Fran se akce osobně účastnil, trénoval, ale utkání se neúčastnil. Prý proto, že nevěděl, za koho by měl nastoupit 🙂

„Věříme, že jste si užili dobu strávenou v našem Sportclubu de Alicante stejně, jako hru na našich kurtech i návštěvu našeho města. Pro nás bylo setkání s vámi potěšující a děkujeme za pozvání do Českého Krumlova. Doufáme, že se k vám dostaneme co nejdříve. Zdravím všechny ve vašem klubu,“ vzkázal kapitán španělského tenisového družstva Carlos Elias Abad.

foto-alicante-5
Reprezentanti LTC Český Krumlov, nahoře zleva: Oldřich Sládek, Miroslav Dvořák, Pavel Fučík, Miroslav Reitinger, Radovan Růžička, Pavel Krejčí. Dole zleva: Viktor Krupica, Tomáš Vachta, Petr Zemek, Alexander Žák. Na snímku chybí René Vrba a Miloš Štěpánek.

foto-alicante-4
Kapitán Španělů Carlos Elias Abad předává Miroslavu Dvořákovi pamětní plaketu.

foto-alicante-6
Španělský trenér Fran během letních kempů LTC Český Krumlov.

foto-alicante-3
Alicante camaradas de representación.