Benjamínci LTC útočili na své první cenné kovy. Matěj Faktor v Budějovicích bronzový

Víkendové turnaje jsou pro českokrumlovské tenisty a jejich rodiče již téměř povinností. Kočování minimálně po jihu Čech je součástí rodinného života a přípravy českokrumlovských tenisových nadějí. Jak je patrné z letošních statistik do individuálního závodního tenisu se letos zapojilo už 24 hráčů, nepočítaje ty další, kteří si zahráli pouze soutěže družstev.

Uplynulý víkend byl tak trochu přelomový, protože se babytenistovi Matějovi Faktorovi podařilo poprvé v životě získat medaili v individuálním turnaji. V Českých Budějovicích skončil třetí v konkurenci 19 hráčů. Turnaje se zúčastnili také další hráči LTC – Natálie Horová, Adam Chalupa a Nela Zemková. Pro všechny čtyři jsou turnaje v kategorii babytenisu, která se ještě řídí speciálními pravidly, posledním schůdkem před přechodem k „velkému“ tenisu, který má návaznost na celorepublikové statistiky a žebříčky. Generace zmíněných hráčů je zároveň první, které se klub LTC věnuje cíleněji, než tomu bylo v předchozích letech. Nejdále to zatím v minulém roce dotáhl Jáchym Wölfl, který získal dokonce podporu Českého tenisového svazu pro talentované hráče.

Ani ostatní kategorie nezůstaly bez účastí na prázdninových turnajích ani bez medailí. Nikola Vrabcová se rozjela do Prahy, kde sbírala zkušenosti v kategorii starších žákyň, do které nastoupí až od příští sezóny. Tentokrát se jí nepodařilo probojovat výše, ale věříme, že její čas přijde v nové sezóně, až se stane věkem regulérní starší žákyní.
Vojtěch Pimpara si zahrál turnaj vyšší kategorie B starších žáků v Sezimově Ústí a uhrál první kolo v singlu, což znamená cenné body do celostátního žebříčku. Jan Houška na stejném turnaji nepostoupil ze základního kola.
Medailovou sbírku si rozšířila Karolína Bohdalová ve Strakonicích, když se společně se spoluhráčkou Lucií Sliškovou dostala až do semifinále deblu. Znamenalo to dělený bronz a další společnou medailovou radost pro obě hráčky.
Pěkně se dařilo Filipu Gráfkovi několik týdnů potom, co si při tréninku těžce pohmoždil zápěstí hrací ruky, kterou mu lékaři zafixovali dlahou. Z turnaje v Třeboni si odvezl bronz z dvouhry a také stříbro ze čtyřhry. To bylo dostatečným zadostiučiněním za zdravotní nepříjemnosti. Společně s Gráfkem se z deblového stříbra radoval Matěj Vachta.

Krumlovské tenisty čekají od neděle 13. srpna dva týdny tenisových kempů. První týden je zaměřen na starší závodní hráče, kteří v Tenis-Centru budou trávit 24 hodin denně, dvoufázově trénovat tenis a k tomu podstoupí každodenní kondiční přípravu. Od pondělí 21. srpna je pak na celých pět dní vystřídají mladší děti a tenisové přípravky.


Trojice „bejbíků“, zleva: Nela Zemková, Matěj Faktor a Natálka Horová


Vlevo: Bronzový Matěj Faktor


Filip Gráfek pro zranění s dvěma cennými kovy – stříbro z deblu a bronz ze singlu


Radost ze stříbra v deblu – Filip Gráfek a Matěj Vachta


Rozpačité pohledy, finále uniklo jen těsně, chce to prostě víc koncentrace!
Zprava: Lucka Slišková, Kája Bohdalová s týmovým“minimaskotem“ 🙂