Další úspěšný víkend pro mladé hráče LTC!

O víkendu od 9. do 11. března se konal na antukových kurtech LTC České Budějovice turnaj staršího žactva kategorie „C“, kterého se v hlavní soutěži zúčastnilo vždy 16 kluků a holek. Z našeho klubu LTC Český Krumlov hráli 4 kluci a 3 holky a v nabité konkurenci si vedli náramně a dá se říct, že tento turnaj ovládli. Ve dvouhře chlapců jsme měli v semifinále tři hráče ze čtyř, v čistě krumlovském finále nakonec Filip Gráfek přehrál ve dvou setech Patrika Čížka. Třetím naším semifinalistou byl věkem ještě mladší žák Jáchym Wölfl. Ve dvouhře dívek potvrdila post první nasazené naše Nikča Vrabcová, která za celý turnaj neztratila jediný set a ve finále jasně přehrála hlubockou Šárku Zíkovou 6:2, 6:2. Až do semifinále se dostala Karolína Bohdalová. Další výborná umístění pak mladí hráči LTC přidali v deblech. Jáchym Wölfl s Vojtou Šmejkalem celý turnaj čtyřher vyhráli, když v dramatickém finále (7:6, 7:6) porazili pelhřimovské Malého se Zemanem. Mezi dívkami se až do finále dostaly naše Nikča Vrabcová a hlubocká Nikola Procházková.
V Táboře se ve stejném termínu zase konal turnaj  mladšího žactva kategorie „C“, který si zahráli 2 kluci a 4 holky z našeho LTC. Ani ti se neztratili, když se Nela Zemková probojovala až do semifinále, kde podlehla budoucí vítězce Elen Hronové z TK Jindřichův Hradec.
Je určitě dobře, že si naši mladí hráči mohou ověřit své v  pravidelném tréninku nabyté tenisové dovednosti v ostrých turnajových zápasech, a byli bychom rádi, kdyby účast hráčů LTC na turnajích byla ještě vyšší.