Další vítězný víkend tenistů LTC. Žactvo přemýšlí o vyšších soutěžích [FOTOGALERIE UVNITŘ]

Úspěšný víkend zažila všechna družstva českokrumlovských tenistů klubu LTC. Z celkových pěti utkání neztratili hráči ani jediné. V několika věkových kategoriích Krumlováci přemýšlejí o vyšších soutěžích. Rozhodnou následující tři kola krajských soutěží.

Dospělí A (KP III)

První družstvo dospělých sehrálo utkání na kurtech domácího Tenis-Centra s papírově jedním z nejsilnějších družstev soutěže, budějovickým TJ Motor. Kromě singlů Tomana a Vachty krumlovští všechny zápasy zvládli a zaslouženě slavili výhru 7:2. Nejtěžší souboje ve dvouhře sehráli Filip Hendrych a Iva Dvořáková, oba ve třech setech. Také dva debly, jeden ženský a jeden mužský, se neobešly bez rozhodnujích třetích zkrácených setů. Hráči LTC Český Krumlov však v obou byli úspěšnější.

IMG_0437
Viktor Krupica

IMG_0483
Zbyněk Toman

IMG_0493
Iva Dvořáková

Dorost (KP I)

Družstvo dorostu LTC Český Krumlov tvoří zejména hráči staršího žactva. Tým je i přes věkový hendikep schopný konkurovat těm nejlepším v soutěži KP I. Na kurtech SK ČEMBY SPORT v Českých Budějovicích krumlovští ukázali jasnou převahu a odvezli si vítězství 8:1 na zápasy. Celkově to zatím znamená druhé místo v soutěži.

IMG_0582
Martin Minárik

Starší žactvo (KP I)

Starší žactvo bojovalo v Českém Krumlově o nejvyšší pozici v soutěži s největším rivalem o postup do nejvyšší jihočeské soutěže, s LTC Tábor 1903 B. Z výsledků je patrné, že se jednalo o drama, ale jasno bylo již po utkáních dvouher, ve kterém bod ztratila pouze Nikola Vrabcová, věkem ještě mladší žákyně. Nikola však prohrála až ve třech setech. Pět bodů pro domácí znamenalo výhru v celém utkání družstev a tak již nemohly rozhodnout debly, ve kterých byli naopak úspěšnější hostující hráči. Výsledek 5:4 znamená posun na průběžnou první příčku v soutěži KP I.

IMG_0707
Vojta Pimpara

Mladší žactvo (KP I)

V Pelhřimově bylo v neděli sehráno utkání mladšího žactva. Krumlovští se tahají o první pozici v tabulce s tenisty TK Písek, papírovými favority soutěže. Po předchozím kole ale hleděli na ostatní týmy z první pozice hráči a hráčky LTC Český Krumlov. Výsledkem 8:1 by měli upevnit svou pozici (výsledek TK Písek nebyl v době zveřejnění tohoto textu znám, pozn. autora). V singlu své utkání ztratila pouze Karolína Bohdalová, avšak po sympatickém sportovním výkonu.

IMG_0818
Filip Gráfek

IMG_0835
Patrik Čížek

IMG_0897
Kája Bohdalová

IMG_0958
Nikča Vrabcová

IMG_1026
Jáchym Wölfl

IMG_1064
Vojta Šmejkal a Patrik Čížek

IMG_1284
„LTC TOP SPINNER BAND“

Babytenis v sobotu 3. června

Klub LTC Český Krumlov je pořadatelem turnaje babytenistů. V sobotu 3. června se na kurtech Tenis-Centra uskuteční Krumlovský pohár osmi- a devítiletých hráč a hráček. Celkem je soutěž vypsána pro 24 přihlášených. Nejmenší děti hrají podle speciálních pravidel, která se přibližují „velkému“ tenisu. Na rozdíl od kategorie nejmladších hráčů a hráček, minitenistů (6 a 7leté děti), se ale již hraje na celý tenisový kurt.