Derby krumlovských tenistů ovládlo mladší žactvo LTC

Očekávané derby krumlovských tenistů v rámci letošních soutěží družstev krajského přeboru I. se uskutečnilo v neděli 21. května odpoledne na kurtech Tenis-Centra Český Krumlov. Mladší žactvo klubu LTC Český Krumlov, jako domácí celek, hostilo tenisty a tenistky sousedního TK Český Krumlov. Svěřenci trenéra Miroslava Bauera pro letošní sezónu sestavili pouze družstvo mladšího žactva. Některé jeho děti s intenzivnějším tenisem teprve začínají. Družstvu pomáhá také několik hostujících hráčů. Tenisté LTC ve stejné kategorii již naproti tomu posbírali řadu individuálních zkušeností a medailí z celorepublikových turnajů, přeborů či právě v soutěžích družstev. A tato zkušenost hrála významnou roli v utkání českokrumlovských celků. Nejtěžší utkání sehrála v singlu Karolína Bohdalová (LTC) s Kateřinou Jílkovou (TK), která v prvním setu vzdorovala a Bohdalová otáčela výsledek ze stavu 2:4 na konečných 7:5. Druhý set (6:0) byl ale již pro hráčku LTC potvrzením předchozích turnajových zkušeností i fyzické přípravy. Podobný průběh mělo utkání deblu Filipa Gráfka a Matěje Vachty (LTC) s Václavem Bauerem a Martinem Novákem (TK). Po přetahování v prvním setu, který skončil až v tiebreaku vítězstvím hochů LTC, ale přišlo jasné vítězství v druhém setu poměrem 6:1.

LTC Český Krumlov – TK Český Krumlov 9:0