Děti „vyučovaly“ rodiče na 1. ročníku klubového turnaje RODIČ-DÍTĚ [FOTO UVNITŘ]

Dvanáct rodinných párů se v sobotu 12. září zúčastnilo prvního ročníku klubového tenisového turnaje LTC Český Krumlov s názvem Rodič-dítě. Pravidla byla jednoduchá: Do turnaje se mohl přihlásit rodinný pár, složený z rodiče a jeho potomka, který absolvuje klubový tréninkový program. Bez ohledu na výkonnost a věk si pak děti vylosovaly zařazení do jedné ze tří skupin, aby pak společně se svými rodiči svedly souboje na tenisových dvorcích. V základních skupinách se hrálo na čtyři vítězné gamy. Ve finále pak proti sobě nastoupily ve čtyřech skupinách dvojice s dosaženým stejným pořadím ze základních skupin. Hrálo se na celý jeden set. Každá rodinná dvojice takto v turnaji celkově odehrála pět zápasů.

Starší děti, které již hrají závodní utkání, i jejich rodiče prokázali empatii vůči svým menším kamarádům a tenisově méně výkonným rodičům. Zápasy se hrály v přátelském duchu bez jakýchkoliv konfliktů a hráči se vzájemně podporovali a motivovali. Pořadatelé věří, že takové akce, které chce klub rozšiřovat a opakovat v průběhu celé sezóny i dalších sezón, přinesou posílení celého týmu LTC Český Krumlov a hráči i jejich rodiče se lépe osobně poznají. V rámci pravidelného tréninkového plánu se totiž v některých případech nemusí v průběhu týdne ani potkat.

Žádný turnaj nemůže být bez výsledků a vítězství. Tím hlavním vítězstvím byl jednoznačně klubový duch akce, který byl v Tenis-Centru cítit ve vzduchu po celou sobotu. Technicky ale hráči nebrali výsledky na lehkou váhu, takže konečné pořadí vypadalo následovně:

1. Vojta a Miloš Pimparovi
2. Bára a Míra Dvořákovi
3. Matěj a Tomáš Vachtovi
4. Jáchym a Petr Wölflovi
5. Patrik a David Čížkovi
6. Nikolka a Libor Vrabcovi-Lavičkovi
7. Lucka a Dan Královi
8. Verča a Věra Sládkovi
9. Karolínka a Honza Bohdalovi
10. Kačka a Olda Sládkovi
11. Inna a Radek Šanderovi
12. Karolínka a Štěpán Rolníkovi

26položka(ek) « 1 z 3 »