Historicky prvním mistrem LTC Český Krumlov v kategorii babytenis je Matěj Faktor

S velkým zájmem hráčů i jejich rodičů se setkal o první únorové sobotě hitoricky první klubový turnaj kategorie babytenis, která sdružuje hráče tenisu ve věku 8 a 9 let. Pro mladé krumlovské tenisové naděje byl turnaj možností, jak si poprvé v životě vyzkoušet prostředí závodního tenisu. Do turnaje se přihlásilo celkem dvanáct hráčů, sedm děvčat a pět chlapců. Kategorie mini (děti ve věku 6 a 7 let) a babytenisu hrají smíšené turnaje formou utkání do čtyř vyhraných gamů. Krumlovští zvolili systém základních skupin, ze kterých se pak děti na základě dosažených výsledků zapsaly do turnajového pavouka. Již na úrovni předkola se ukázalo, kdo se asi dostane do finálových zápasů. Trojici nasazených hráčů, Robina Niedla, Jiřího Shrbeného a Matěje Faktora doplnilo také jedno děvče, šikovná Nela Zemková. Ta v souboji o finále prohrála s pozdějším vítězem Matějem Faktorem. Finále se odehrálo mimořádně na celý set a plná tribuna českokrumlovského Tenis-Centra byla svědkem krásného a chytrého tenisu. Faktor ve finálovém duelu proti Robinu Niedlovi nakonec zvítězil poměrem 6:3. Všechny děti, které se turnaje zúčastnily, ukázaly velkou porci tenisového nadšení a fair play přístup ke sportu. „Děkujeme rodičům za to, že své děti podporují, protože bez nich by to nešlo,“ hodnotil již v průběhu turnaje šéftrenér LTC Miroslav Faktor, který se společně se svými kolegy trenéry postaral o celodenní organizaci turnaje.
LTC Český Krumlov letos uspořádá na dvorcích Tenis-Centra vlastní babytenisový turnaj jednotlivců a zapojí se také do regionálního přeboru družstev v této kategorii. Pro příští rok zůstává pro krumlovské další úkol, odstartovat poslední zatím nerealizovanou kategorii minitenisu. Tím bude LTC Český Krumlov obsazovat soutěže ve všech věkových kategoriích od nejmenších až po dospělé.

Výsledky Mistrovství klubu LTC Český Krumlov v roce 2017 v kategorii babytenis:

1. místo:
Matěj Faktor

2. místo:
Robin Niedl

Dělené 3. místo:
Nela Zemková, Jiří Shrbený

5. – 8. místo:
Ema Boháčová, Natálie Horová, Eva Zajíčková, Karel Čepelák

9. – 12. místo:
Kateřina Vachtová, Marie von Wallbrunn, Michaela Pfefferová, David Beneš

vitezove
Stupně vítězů Mistrovství LTC Český Krumlov v kategorii babytenis. Zleva: Třetí Nela Zemková, vítěz a mistr LTC pro rok 2017 Matěj Faktor, druhý bronzový Jiří Shrbený a stříbrný vicemistr Robin Niedl.

family photo
Babytenis v Českém Krumlově odstartoval. Tu plnou tribunu při utkáních bychom Vám přáli zažít 😉