Hráči LTC uspěli na víkendových přeborech, Nikča Vrabcová je dvojnásobnou krajskou přebornicí!

Od 1. do 3. června se odehrály krajské přebory v kategoriích dospělí, starší žáci a baby tenis a na všech dokázali hráči našeho LTC Český Krumlov uhrát pěkné výsledky. 

Největším úspěchem je určitě singlové i deblové vítězství Nikči Vrabcové na krajském přeboru starších žáků v Českých Budějovicích. Nikča si ve dvouhře jako třetí nasazená vedla v konkurenci celkem 32 dívek skvěle, k titulu vedlo 5 výher, ve kterých neztratila ani set, a svým soupeřkám kromě semifinále povolila nejvíce 3 gamy za zápas. V pondělním finále svěřenkyně trenéra Míry Faktora porazila za neustálého povzbuzování příznivců z našeho LTC píseckou Lucii Soukupovou 6:1, 6:2 a mohla se spolu s nimi radovat i z postupu na republikový přebor. Ve čtyřhře pak s pelhřimovskou Sárou Strakovou v souboji o deblový titul přehrály dvojici z LTC České Budějovice Marnová-Nováková. V soutěži dvouher kluků, které se také zúčastnilo 32 hráčů stejně jako u dívek, bylo maximem našich hráčů čtvrtfinále, do kterého se dostali Filip Gráfek a Patrik Čížek, ve čtyřhře pak prohrál Patrik se svým parťákem Petrem Hruškou až ve finále s bratry Mojžíšovými. Turnaje se z našeho klubu zúčastnili také Karolína Bohdalová, Natálie Horová, Vojtěch Šmejkal, Jan Pilař, Matěj Vachta a Petr Wízner, pro které to byla určitě cenná zápasová zkušenost.

Přebor dospělých se konal v Táboře a do dvouhry se kvalifikoval z našeho LTC pouze čerstvý vítěz jihočeského přeboru dorostenců Martin Minárik. Podařilo se mu vyhrát první kolo, ve druhém prohrál po vyrovnaném zápase až ve třech setech se strakonickým Mikešem. Ve čtyřhře se pak s Viktorem Krupicou dostali do semifinále. 

A nesmíme zapomenout ani na kategorii těch nejmladších, přebor baby tenistů se odehrál na třeboňských kurtech. Naše Josefína Bohdalová se dostala až do finále, které prohrála s píseckou Denisou Dvořákovou. I ona si tímto umístěním vybojovala účast na mistrovství republiky. Zápasy v základních skupinách si na přeboru zahrály z LTC také Robin Zemek a Adam Houška.

Je vidět, že tenisová příprava v LTC Český Krumlov nese výsledky a potvrzuje se, že i když nemáme tak širokou základnu jako třeba v Českých Budějovicích nebo Táboře, dokážou naši hráči sbírat úspěchy na nejvyšší krajské úrovni ve všech kategoriích.

Nikča Vrabcová a Lucka Soukupová

Míra Faktor a Nikča Vrabcová


Nikola ovládla i debl


Josefína Bohdalová


Patrik Čížek společně s Petrem Hruškou