Krumlovská tenisová mládež LTC přesvědčivě zvítězila v úvodním kole krajských soutěží družstev

Tenisoví dorostenci a mladší žáci klubu LTC Český Krumlov zaznamenali vítězství v úvodním kole krajských soutěží družstev. Dorostenci na domácí půdě porazili bez ztráty setu celek TJ Blatná, mladší žáci si odvezli zápasové vítězství z Hluboké nad Vltavou.

Dorostenci LTC Český Krumlov nastoupili v úvodním kole jihočeského krajského přeboru II proti družstvu TJ Blatná posíleni o hostující hráče z Kaplice i ze sousedních českokrumlovských klubů. Od začátku projevovali převahu nad soupeři a přesvědčivě zvítězili vždy ve dvou sadách. Martin Mráz, Petra Šimková Filip Vaindl, Vojtěch Štěpánek i ve čtyřhře sestry Šimkovy dokonce nadělili svým soupeřů „kanára“. Výsledek 9:0 na utkání znamená pro krumlovské tenisty skvělou motivaci do dalších kol krajské soutěže. Ta se hraje dvoukolově a v neděli 11. května na českokrumlovské čekají na vlastních kurtech tenisté TK MAS Sezimovo Ústí.

Mladší žáci LTC Český Krumlov na úvod své soutěže vyjeli pro cenné body za klubem TK MANE Hluboká nad Vltavou B. Všichni nejmladší svěřenci v této mistrovské soutěži předvedli skvělé výkony a jednoznačně zaslouží pochvalu. Formu mladší žáci ladili o uplynulém týdnu na soustředění v Chorvatsku a vyplatilo se. Konečný výsledek 7:2 znamená výbornou startovní pozici a chuť do dalších bojů. Přesto byla v úvodu klání znát na krumlovských hráčích tréma. „Bála jsem se o výsledek zápasu po prvním setu, abych družstvu nepokazila výsledek. Zamakala jsem a druhý a třetí set jsem už vyhrála,“ shrnuje Barbora Dvořáková. Na rozdíl od dorostenců, kteří budou v příštím kole hrát venku, se mladší žáci představí na domácí půdě. V Českém Krumlově sehrají v neděli 11. května duel s LTC T-S České Budějovice B.