Krumlovská tenisová mládež sbírala zkušenosti po Jižních Čechách. Děti hrály přebory mladších žáků i babytenis

Postupy v prvních kolech turnajů, účast v regionálních přeborech, vítězství v turnajových skupinách i první porážky a sbírání zkušeností. Takový byl uplynulý víkend mladších žáků a přípravek krumlovských tenistů LTC Český Krumlov. Tenisté startovali nejen doma v Českém Krumlově, ale také v Táboře a v Písku.

Sedmero reprezentantů českokrumlovského tenisového klubu LTC Český Krumlov hájilo o uplynulém víkendu své barvy na domácí půdě i v dalších jihočeských městech, v Táboře a v Písku.

V Českém Krumlově se uskutečnil halový oblastní přebor mladších žáků, ve kterém nastoupili již ostřílení Vojtěch Pimpara a Pavel Čevora a jejich kluboví kolegové Jan Houška s Filipem Gráfkem. Pro poslední dva jmenované byl start premiérou v kategorii jednotlivců. Zatímco Houška již v minulé sezóně nastupoval za LTC Český Krumlov v kategorii družstev, Gráfek se závodním tenisem teprve začíná. Přesto již v úvodu podal sympatický výkon.

Výsledky hráčů LTC:
Pimpara : Baďura (TK Písek) 5:7, 4:6
Čevora : Fuka (LTC Tábor 1903) 0:6, 2:6
Houška : Bartušek (Slovan Jindřichův Hradec) 4:6, 2:6
Gráfek : Kneys (Tenis Centrum Český Krumlov) 0:6, 3:6

V Táboře proběhl halový oblastní přebor Jižních Čech v kategorii mladších žákyň, kde klub poprvé reprezentovala Michaela Jílková, která skvěle postoupila do druhého kola přes Gabrielu Trnkovou. Ve druhém kole již nestačila na Denisu Dvořákovou.

Výsledky hráčky LTC:
Jílková : Trnková (TJ TK MANE Hluboká n.V.) 6:0, 6:0
Jílková : Dvořáková (Tenis Tábor) 2:6, 1:6

V Písku se v sobotu 10. ledna uskutečnil turnaj v babytenisu pro děti narozené v letech 2006 a 2007, ve kterém nastoupili Matěj Vachta a Luboš Škabroud. 16 hráčů z celého kraje bylo rozlosováno do čtyř skupin. Matěj Vachta svou skupinu vyhrál, když své soupeře porazil poměry 4:0, 4:2 a 4:0 a jen těsná prohra 2:4 mu nezajistila účast v semifinále, když ve třech gamech ze čtyř, které prohrál, měl vždy výhodu. Mladší z klubové dvojice, Luboš Škabroud, sbíral cenné zkušenosti ve své skupině a postoupil dále do semifinále. Škabroud nakonec vybojoval skvělé turnajové 3. místo.

Český Krumlov, 12. ledna 2015, doplněno o výsledek Luboše Škabrouda 13.1.2015 (BoJ)