Krumlovská tenisová mládež upevnila pozice v krajských soutěžích. Dorost vede tabulku, žáci jsou třetí.

Oba mládežnické týmy tenisového klubu LTC Český Krumlov si v sobotu 22. června paralelně zahrály na domácích dvorcích krumlovského Tenis Centra proti soupeřům z Ostrovce a Sezimova Ústí. Dorostenci i mladší žáci potvrdili, že se v jihočeských soutěžích neztratí. Klub LTC už v případě dorostu dokonce přemýšlí o postupu do vyšší soutěže. Mladší žáci svou další výhrou upevnili pozici v první trojici týmů v tabulce.

Mladší žáci hostili na domácích kurtech tým TC Ostrovec. Soupeřům nedali šanci a přesvědčivě zvítězili poměrem 7:2. Vítězné body benjamínci LTC ztratili pouze ve dvouhrách chlapců. Skvěle si vedl například nováček v soutěži Michal Kalista, který zvítězil nad ostroveckým Michalem Netušilem ve dvou setech 6:1 a 6:0 a ve čtyřhře proti dvojici Mařík – Netušil sebral další vítězné body pro tým LTC společně se svým bratrem Radimem (6:2, 6:1). Vzorně krumlovské reprezentovala trojice děvčat Eliška Nováková, Žaneta Bělecká a Barbora Dvořáková, které neztratily ani bod a soupeřky pustily maximálně ke dvěma hrám v setu.

Dorostenci LTC zdolali výsledkem 6:3 soupeře ze Sezimova Ústí. Výhrou si upevnili průběžnou první pozici v tabulce druhé krajské soutěže družstev dorostu. Vynikající výsledek předvedli chlapci, kteří soupeři nepustili ani jedno ze svých utkání jak ve dvouhře, tak ve čtyřhře. V tomto kole se naopak příliš nevedlo děvčatům, která ztratila všechny body ve svých utkáních.

Letošní jihočeské soutěže mládeže skončí pro klub LTC Český Krumlov příští týden v neděli, kdy dorostenci přivítají znovu na domácí půdě celek TK ZVVZ Milevsko B a mladší žáci pro body vyjedou za týmem Tenis Tábor B.