Krumlovský Vojtěch Pimpara přivezl stříbro ze zimního poháru tenistů v Plzni

Plzeň/Český Krumlov – Nadějný tenista českokrumlovského LTC Vojtěch Pimpara vybojoval v zimním poháru mladších žáků v Plzni skvělé druhé místo. Mezi dvanácti účastníky turnaje podlehl až ve finále favorizovanému Samuelu Elichovi z Prahy.

Dvanáct tenistů kategorie mladších žáků se utkalo o uplynulém víkendu na Zimním poháru v Plzni. Českokrumlovský tenis hájil Vojtěch Pimpara, který v poslední době zaznamenal již několik pozoruhodných výsledků. Naposledy se mu dařilo v oblastním halovém přeboru v hale, kdy získal krajské stříbro. V Plzni se v konkurenci několika patnáctibodových hráčů (sám mám v republikovém hodnocení 12 bodů) prosadil až do finále. „Pyšný jsem na semifinálový zápas s patnáctibodovým hráčem, protože jsem na začátku hodně zmatkoval, trochu se rozčiloval a první set jsem díky tomu prohrál 1:6,“ hodnotí Vojta a dodává: „Pak jsem konečně dostal rozum a začal jsem hrát svůj tenis.“ Druhý set pak vybojoval v tiebreaku poměrem 7:3 a rozhodující třetí set, hraný formou supertiebreaku, už nepustil a vyhrál 10:2. Zápas trval dvě a půl hodiny a Vojta Pimpara po něm nastoupil k finále, ve kterém prohrál s nejvýše nasazeným Samuelem Elichem (SK Aritma Praha) dvakrát 2:6. „Finálový výsledek tomu moc nenasvědčuje, ale myslím, že jsem hrál moc hezký vyrovnaný souboj s dlouhými výměnami. Můj taťka mě moc chválil, ale favorizovaný soupeř skoro vůbec nekazil,“ doplňuje Vojta k těžkému finálovému duelu.

Kromě turnajů jednotlivců, které krumlovští hráči objíždějí pravidelně, se LTC Český Krumlov usilovně připravuje na krajskou sezónu smíšených družstev. Tenisté nastoupí již tradičně ve všech kategoriích, od mladších žáků až po dvě družstva dospělých. Také proto odjíždí poslední týden v dubnu na soustředění do Chorvatska asi třicetičlenná výprava tenistů. Krumlovská mládež tam bude ladit formu a vyměňovat zkušenosti se svými hosty z jiných klubů, kteří přijali nabídku účasti na zahraničního kempu, pořádaným LTC Český Krumlov.

Psáno pro Českokrumlovský deník. Online verze ZDE.

pimpara-elich
Zleva: Sebastian Elich a Vojtěch Pimpara