Krumlovským tenisovým žákům zacinkaly na domácí půdě další cenné kovy

Cenné zkušenosti sbíralo celkem jedenáct českokrumlovských tenisových nadějí LTC na dvorcích Tenis-Centra Český Krumlov. Mnohdy ještě věkem mladší žáci se skvěle prezentují ve starších kategoriích. O uplynulém víkendu to bylo v rámci Krumlovského poháru starších žáků, který byl zároveň republikovým turnajem kategorie C. V singlu se pěknými výkony prezentovaly Karolína Rolníková s Karolínou Bohdalovou, které jsou letos naprostými benjamínky týmu. Zkušenosti ve starší kategorii sbíraly také Nikola Vrabcová, Žaneta Bělecká a Lucie Králová, které již klub pravidelně zastupují také v soutěžích družstev a objíždějí řadu individuálních turnajů. Bělecká s Vrabcovou si z turnaje nakonec odnesly bronzové medaile. Nejzkušenější z děvčat, letos již starší žákyně Barbora Dvořáková postoupila o víkendu do druhého kola. Poté prohrála v singlu souboj s českobudějovickou Eliškou Hrádkovou, se kterou již tvoří stabilní turnajovou dvojici pro čtyřhru. Po druhém místě v Táboře z předchozího týdnu potvrdila obě děvčata sehranost také na Krumlovském poháru a byla z toho zase stříbrná medaile.
V Českém Krumlově bojovalo o víkendu také pět chlapců LTC. Nejdále se turnajovém pavouku probojoval Jan Houška, ale u brány semifinále narazil na českobudějovického Martina Minárka, který nakonec obsadil celkové medailové třetí místo. Filip Gráfek, Vojtěch Pimpara, Partik Čížek i Dan Minol sehráli své těžké bitvy v prvních kolech. Všichni jsou věkem ještě mladší žáci a tak byl pro ně turnaj skvělou přípravou. Ve čtyřhře se tentokrát krumlovští hráči neprosadili.
Na další domácí turnaje se českokrumlovský klub LTC těší příští víkend. V sobotu 17. září totiž LTC pořádá tradiční turnaj O píchlý tenisák ve čtyřhře dospělých, v neděli 18. září pak následuje klubový turnaj ve čtyhře s názvem Rodič dítě pro rodinné dvojice. Poslední víkend v září proběhne letošní poslední venkovní turnaj, republikové „céčko“ mladších žáků, kterého se zúčastní také početní reprezentanti krumlovského tenisu.

Medailisté Krumlovského poháru staršího žactva, 3. – 5. 9. 2016:

Dvouhra – starší žáci: 1. – Filip Nováček (TK SC Ostrava), 2. Jiří Žaloudík (TJ TK MANE Hluboká n.V.), 3. Radek Kneys (Sportík z.s.), Martin Minárik (LTC TONSTAV-SERVICE Č.Budějovice)
Dvouhra – starší žákyně: 1. Kateřina Bezdičková (LTC Tábor 1903), 2. Veronika Rožboudová (TJ Jiskra Třeboň), 3. Eliška Hrádková (LTC TONSTAV-SERVICE Č.Budějovice), Šárka Caisová (LTC TONSTAV-SERVICE Č.Budějovice)
Čtyřhra – starší žáci: 1. Roman Lisa – Martin Minárik (oba LTC TONSTAV-SERVICE Č.Budějovice), 2. Nicolas Pražma (LTC Tábor 1903) – Filip Nováček (TK SC Ostrava), 3. Jakub Pešek (LTC TONSTAV-SERVICE Č.Budějovice) – Tomáš Voráček (TJ TK MANE Hluboká n.V.), Radek Kneys (Sportík, z.s.) – Jiří Žaloudík (TJ TK MANE Hluboká n.V.)
Čtyřhra – starší žákyně: 1. Kateřina Bezdičková (LTC Tábor 1903) – Šárka Caisová (LTC TONSTAV-SERVICE Č.Budějovice), 2. Barbora Dvořáková (LTC Český Krumlov) – Eliška Hrádková (LTC TONSTAV-SERVICE Č.Budějovice), 3. Žaneta Bělecká – Nikola Vrabcová (obě LTC Český Krumlov), Laura Šišková (LTC Podolí Praha) – Michaela Šímová (TC Týn nad Vltavou)