Krumlovští tenisté LTC sebrali další cenné body v krajských soutěžích družstev

Českokrumlovští tenisté klubu LTC o uplynulém víkendu sbírali drahocenné body v krajských soutěžích družstev dorostu i dospělých. Nejlépe si přitom vedlo družstvo mládeže, které porazilo tým TJ Blatná poměrem 8:1. Áčko dospělých na domácí půdě zvítězilo nad tenisty Kamenného Újezdu 6:3.

Za odvetou vyjeli tenisté krumlovského klubu LTC do Blatné, jejíž tým již dříve hostili na domácí půdě v rámci prvního kola soutěže dorostu. Výsledkem byla opět výhra krumlovských, tentokrát v poměru 8:1. Kromě přesvědčivých výkonů trojice pravidelných reprezentantů Filipa Vaindla, Patrika Mikulišina a Vojtěcha Štěpánka nastoupil ke svém vůbec prvnímu utkání v životě David Beran, který se rozhodně neztratil a přestože svůj zápas prohrál, dokázal soupeři sebrat celkem tři hry. Vše si ale vynahradil výhrou ve čtyřhře, kdy s týmovým kolegou Štěpánkem zdolali v třísetové bitvě duo Lavička – Míka 7:6, 0:6 a 4:6. Skvělé vítězné výkony předvedla stále pozitivně naladěná sesterská dvojice Martina a Petra Šimkovi.

Krumlovské „béčko“ prohrálo venku s TK Ostrovec 4:5, k ale rozhodnutí došlo až v samotném závěrečném utkání čtyřhry mužů, kdy po vyrovnaném souboji nakonec zvítězila dvojice Vykopal – Kabátek nad reprezentanty LTC Tomanem a Holčapkem poměry 6:4, 7:5.

„Áčko“ na domácí půdě zvítězilo nad týmem Kamenného Újezdu 6:3 a zajistilo si tak setrvání v soutěži také na příští sezónu. Nejdelší utkání sehrál ve dvouhře Tomáš Vachta, který po první vyhrané sadě (6:3) bohužel náskok neudržel a prohrál s Jaroslavem Jíšou další dva sety (2:6, 0:6). Vachta si ale následně spravil chuť, kdy ve dvojici s Filipem Hendrychem dotáhli do vítězného konce třísetový zápas s Jaroslavem Jíšou a Martinem Matouškem (6:4, 2:6, 10:6). Z žen LTC bodovala ve dvouhře Iva Dvořáková, která přehrála Jitku Boudovou poměry 6:3, 6:1.