Krumlovští tenisté získali doma první letošní body. Přehráli soupeře z Plané nad Lužnicí

Českokrumlovský tenisový tým dospělých LTC nastoupil o uplynulém víkendu hned ke dvěma mistrovským zápasům družstev. V krajských přeborech krumlovské „áčko“ získalo první body za vítězství nad celkem SKT Planá nad Lužnicí, v nižší soutěži pak B tým podlehl tenistům SK ČEMBY Sport České Budějovice.

Přes nepřízeň počasí a déšť nastoupili tenisté do prvního kola krajského přeboru IV. Domácí se před začátkem necítili jako favorité, ale díky chytré hře a tvrdé práci dotáhli zápas do vítězného konce o jediný bod poměrem 5:4. Rozhodující devátý zápas byl v rukou nováčka v týmu krumlovských Petra Zemka a ostříleného hráče Pavla Fučíka. Ti v supertiebreaku přehráli poměrem 10:6 dvojici Jánský-Veselý. Kapitán týmu LTC Český Krumlov A Tomáš Vachta si pochvaloval Zemkovu hru na domácích dvorcích: „Hned na úvod úplná nádhera. Petr Zemek zazářil v pozici nováčka týmu. Jsme spokojeni a těšíme se na další zápasy.“ Celkem třemi čistými hrami ve svých utkáních se také blýskla českokrumlovská opora Viktor Krupica. V úvodním zápasu nadělil hostujícímu Radku Honomichlovi dva kanáry, dalšího pak zaznamenal při čtyřhře. „To není moje počasí. Když je modro a je 30 stupňů, užívám si to. V této soutěži bych ale měl být oporou. Ale nejdůležitější je, že jsme skvělá parta,“ komentoval utkání Viktor Krupica, který paralelně s českou soutěží pravidelně nastupuje také v bavorské regionální tenisové lize v kategorii nad 40 let. Hráčskou kvalitu také potvrdil již jmenovaný Petr Zemek, který rovněž dvěma čistými hrami zvítězil v singlu nad Jindřichem Veselým.
Druhý tým dospělých LTC Českého Krumlov nebyl v prvním kole krajského přeboru V tolik úspěšný, když podlehl celku SK ČEMBY Sport České Budějovice poměrem 3:6. Tři vítězství a tedy celkové tři body v zápasu nasbírali pro tým v singlu Zbyněk Toman a Milan Rajský, ve čtyřhře pak Toman bodoval s Miroslavem Dvořákem.
Další kolo IV. krajské soutěže zavede krumlovské v sobotu 10. května na dvorce TJ Jiskry Třeboň, krumlovské „béčko“ LTC bude ve stejný den reprezentovat v páté krajské soutěži ve Zlivi.