Letošní tenisové kempy LTC Český Krumlov nabídly program pro 50 hráčů ve věku od 6 do 17 let. Úrovní jsme zase o krok dál, pochvalují si pořadatelé [FOTO UVNITŘ]

Celkem 250 hodin venku na antuce i v kryté tenisové hale odtrénovali mladí tenisté na letních kempech v areálu Tenis-Centra v Českém Krumlově od pondělí 10. do pátku 21. srpna. Padesáti hráčům nejen z Českého Krumlova, ale také z Prahy a jejího okolí, Českých Budějovic i rakouské Vídně ve věku od šesti do sedmnácti let se věnovala pětice tenisových trenérů, specializovaný kondiční trenér i profesionální pedagog, který pro děti připravoval program mezi tréninky a vedl kurzy tenisové angličtiny. Kempy proběhly ve dvou týdnech. První trval celých sedm dní od pondělí do neděle a byl určen závodním hráčům staršího věku, druhého pětidenního kempu se pak účastnily děti od předškolního věku po starší žáky. Českokrumlovský tenisový klub LTC je pravidelným pořadatelem prázdninových kempů a také letos si kladl za cíl přinést celodenní atraktivní program pro hráče. Zatímco se nejmenší děti učily na jednom kurtu správně držet raketu v ruce a odehrát své první míče v životě, na dalších kurtech se zdokonalovali zkušenější hráči, někteří již se závodními ambicemi a turnajovými úspěchy. Pořadatelský tým je spokojen s úrovní kempů a pochvaluje si, že se opět podařilo přinést do programu nové zpestřující prvky.

LTC camp 2015-10-16-August
Tenisový kemp LTC Český Krumlov, 10.-16. srpna 2015

Prvního tenisového kempu, který proběhl od pondělí 10. do neděle 16. srpna, se zúčastnilo 15 hráčů, kteří nastupují do závodních soutěží v rámci Českého tenisového svazu (ČTS). Zpestřením tréninku byla účast Čelákovické sourozenecké dvojice Dominika a Vanessy, která si s krumlovskými hráči vyměňovala cenné zkušenosti z kurtů. Trénink probíhal ve dvou fázích, dopoledne a odpoledne vždy po jedné a půl hodině tenisového tréninku a speciálních kondičních cvičení a testů. Mladí tenisté se po celý týden museli prát s tropickými horky. Vítanou součástí programu tak byla potréninková kompenzace a relaxace v bazénu. Trenéři se průběžně zabývali hodnocením jednotlivých hráčů a doporučovali jim, jak se zlepšit, zavedena byla také evidence fyzických výkonů v průběhu celého kempu, od měřených sprintů na dráze a zkráceného vytrvalostního Cooperova testu, po základních posilovací, koordinační a obratnostní cviky.

LTC camp 2015-17-21-August
Tenisový kemp LTC Český Krumlov, 17.-21. srpna 2015

Následující pětidenní kemp probíhal od pondělí 17. do pátku 21. srpna a byl určen menším dětem klubu LTC a dalším neklubovým hráčům, kteří projevili zájem o trénink v našem městě. Kromě dětí z Prahy a Českých Budějovic zpestřil program kempu rakouský mladší žák z Vídně Alexander. Po prvních dvou dnech, kdy tenisty sužovaly vydatné deště a ti museli využít kapacity vnitřní tenisové haly s umělým povrchem, se děti se svými trenéry od středy stabilně přesunuly na venkovní antuku. Díky nižším venkovním teplotám zvláště menší děti velmi dobře zvládaly tréninkovou zátěž doplněnou také o všeatletickou přípravu s důležitými prvky obratnosti a koordinace. Klub LTC přizval do svého týmu na kempu příležitostného zahraničního kolegu, španělského trenéra z Alicante Francisca Guerrera. Nabitý sportovní program pro v historii největší počet účastníku mládežnického kempu skvěle doplňovaly vědomostní výukové bloky lektora Jirky, který děti zasvětil například také do tenisové angličtiny.

Lawn Tennis Club (LTC) Český Krumlov funguje na území okresního města od roku 2012. Zaměřuje se na rozvoj tenisové mládeže a v jeho pravidelném členském programu trénuje od pondělí do pátku zhruba 100 dětí. Věnuje se jim tým pěti klubových trenérů. Asi třetina dětí LTC hraje pravidelné soutěže družstev a zúčastňuje se tenisových turnajů jednotlivců různých kategorií. Členskou základnu doplňuje asi 50 dospělých tenistů, kteří reprezentují klub v soutěžích jednotlivců a družstev.

Jan Bohdal, Český Krumlov, 22.8.2015

Fotogalerie:

176položka(ek) « 1 z 18 »