Martin Minárik z našeho LTC potvrdil pozici nejlepšího dorostence kraje!

LTC Český Krumlov pořádal od 18. do 20. května na celkem osmi antukových dvorcích Tenis-Centra a sousedního TK Český Krumlov krajský přebor v kategorii dorostu. Prestižního turnaje se zúčastnilo 32 kluků a 19 dívek, z našeho LTC si zahráli Martin Minárik, Vojta Pimpara, Filip Gráfek, Patrik Čížek, Jan Houška, Nikola Vrabcová a Karolína Bohdalová.

Celý víkend byl k vidění kvalitní dorostenecký tenis s minimem překvapení oproti papírovým předpokladům, když se do semifinále dvouher kluků i dívek probojovali vždy čtyři nejvýše nasazení. V něm si turnajová jednička Filip Jakub Reiter z LTC České Budějovice poradila se strakonickým Danielem Kargerem a do finále k němu postoupil náš Martin Minárik, když přehrál nasazenou dvojku budějovického Radka Soukupa. V semifinále dívek uspěly turnajová jednička Kamila Neradová z TK Písek, která porazila pelhřimovskou Adrianu Svobodovou, a turnajová čtyřka Nikola Homolková také z TK Pelhřimov, ta přehrála budějovickou Natálii Reinke. V pondělí se měla odehrát obě singlová finále, ovšem vzhledem k tomu, že do něj nenastoupila Nikola Homolková, stala se bez boje vítězkou krajského přeboru dorostenek Kamila Neradová. Z důvodu nepříznivého počasí se muselo finále kluků odehrát v hale a svou dramatičností a zvraty vynahradilo i chybějící finále dívek. Až po třísetovém boji se mohl radovat Martin Minárik, když Filipa Jakuba Reitera přehrál 7:5, 0:6. 6:2. Martin se po jasně prohraném druhém setu nevzdal a svým vítězstvím získal nejen titul krajského přeborníka, ale také potvrdil pozici jihočeského dorostence číslo jedna, když po halovém přeboru v únoru vyhrál nyní i ten venkovní. Zároveň si tím zajistil účast na Pardubické juniorce, kde se představí 48 nejlepších dorostenců z celé České republiky! Z našich hráčů z LTC Český Krumlov je třeba pochválit určitě i Vojtu Pimparu, který po dvou vyhraných kolech prohrál až ve čtvrtfinále v krumlovském derby s budoucím vítězem Martinem Minárikem.

Vojta si ale všechno vynahradil ve čtyřhře, ve dvojici s Radkem Soukupem totiž postoupili až do finále, kde nestačili na sehraný strakonický pár Daniel Karger, Adam Hoštička 1:6, 2:6. Poraženými semifinalisty pak byli Jan Mach s Martinem Minárikem a Honzové Fuka s Radostou. Ve finále dívčího deblu jsme viděli nejnapínavější zápas celého turnaje, když o titulu pro Kamilu Neradovou a třeboňskou Veroniku Rožboudovou rozhodl za stavu 1:1 na sety až závěrečný supertiebreak. Poraženými finalistkami byly Tereza Birnerová a Veronika Vavříková z LTC České Budějovice, které zase až díky lépe zvládnutému supertiebreaku přehráli v semifinále také budějovické Šárku Caisovou a Elišku Hrádkovou. Posledními semifinalistkami byly Natálie Reinke s Adrianou Svobodovou.

Jihočeský přebor dorostu pořádal náš LTC po několika letech a určitě jsme organizaci takto velkého turnaje pro více než 50 hráčů dobře zvládli. Poděkovat musíme Tenis-Centru za poskytnutí kurtů i zázemí včetně restaurace pro zúčastněné hráče i jejich rodiče, TK Český Krumlov za zapůjčení jejich dvorců, panu Krupicovi za zajištění vyplétání raket a také rozhodčí turnaje paní Věře Zasadilové, která s rozhodností a nadhledem vyřešila všechny sporné situace. Proč se příští rok tedy nepokusit získat třeba pořádání krajského přeboru dospělých.