Mistry LTC Český Krumlov pro rok 2015 jsou Barbora Dvořáková a Vojtěch Pimpara mezi žáky a Iva Dvořáková s Viktorem Krupicou mezi dorostenci a dospělými

O celém prvním listopadovém víkendu od 7. do 8. 11. 2015 proběhl v Tenis-Centru v Českém Krumlově mistrovský turnaj dětí a dospělých klubu LTC Český Krumlov. V sobotu mezi sebou změřili síly nejmladší naděje, v neděli pak dorostenci a dospělí. Vítězové získali, kromě nezbytných cen za vítězství, také putovní poháry s právem uvedení svého jména na podstavci poháru.

Nejlepšími žákyně pro 2015: Barbora Dvořáková

Z deseti žákyň, které se přihlásily do turnaje, se do semifinále probojovaly Barbora Dvořáková, Eliška Šejnohová, Nikola Vrabcová a Žaneta Bělecká. Do této fáze turnaje se čtveřice probojovala poměrně jasnými výsledky, přesto byly výkony jejich méně zkušených a mladších spoluhráčů z klubu velmi sympatické a mile překvapující. Do finále se probojovali Dvořáková s Běleckou, kdy šťastnější byla nakonec pohledného utkání první jmenovaná. Třetí místo pak poměrem 7:6 v tiebreaku získala Eliška Šejnohová.

Kategorii mladších žákyň B, což jsou děvčata, která se aktuálně připravují na vstup do kategorie závodního tenisu, vyhrála Karolína Bohdalová se třemi výhrami ve skupině, před Danielou Královou se dvěma výhrami a Karolínou Rolníkovou s jednou výhrou. Kateřina Sládková skončila čtvrtá.

Nejlepší žák pro 2015: Vojtěch Pimpara

Devět žáků v samostatném turnaji bojovalo o klubový titul systémem klasického herního pavouka. Čtveřice nejlepších byla ze čtvrtiny poměrně očekávanou záležitostí, ale mezi semifinalisty se dostal také teprve osmiletý Jáchym Wölfl, který je velkou nadějí klubu do budoucna. Ten narazil ve své části pavouka na pozdějšího mistra klubu Vojtěcha Pimparu. V druhé části pavouka na sebe narazili tréninkoví partneři Filip Gráfek a Jan Houška. Do finále postoupil druhý jmenovaný jedním z nejtěsnějších poměrů v turnaji 6:4. Finále bylo dvousetové a již zmínění Vojta Pimpara v něm porazil Honzíka Houšku 6:1 a 6:2. V boji o třetí místo pak Filip Gráfek přehrál Jáchyma Wölfla 6:4.

Nejlepší žena a dorostenka pro 2015: Iva Dvořáková

Ve sloučené kategorii žen a dorostenek byla nejlepší Iva Dvořáková, věkem ještě dorostenka. Ženy mezi sebou svedly boj v rámci turnaje pěti, kdy každá z tenistek nastoupila pro každé. Rozhodovalo se přitom v rámci jednoho setu. Statečně se do turnaje žen přihlásily, kromě zmíněné Dvořákové, také stálice českokrumlovských družstev, sestry Martina a Petra Šimkovy, a poctivě pravidelně trénující Věra Sládková a Lori Florence, původem kanadská tenistka, která žije v Českém Krumlově.

Nejlepší muž pro 2015: Viktor Krupica

Muži hráli společně s dorostenci v klasickém pavouku. Ze sedmnácti přihlášených se do semifinále dostali Viktor Krupica, Petr Zemek, Pavel Fučík a Zbyněk Toman. O titul mistra LTC Český Krumlov si zahrál Fučík s Krupicou, přičemž po hezkém souboji zvítězil druhý jmenovaný, Viktor Krupica, poměrem 6:0. V souboji o třetí místo byl úspěšnější Petr Zemek.

V turnaji „útěchy“, který hráli hráči vyřazení v prvním kole, se do finále probojovali nadějný dorostenec Patrik Mikulišin s Miroslavem Dvořákem. Úspěšnější byl nakonec Dvořák, který mladého hráče porazil poměrem 6:3.