Mladí krumlovští tenisté získali letošní první mistrovské body a turnajový bronz

Trojice nadějných tenisových mladších žáků klubu LTC Český Krumlov sbírala nové zkušenosti na dvorcích v Českých Budějovicích. Barbora Dvořáková, Valentýna Šmejkalová a Pavel Čevora přivezli z turnaje nejen první letošní body do celostátního žebříčku, ale také vynikající třetí místa ve čtyřhrách.

Trojice reprezentantů českokrumlovského LTC Barbora Dvořáková, Valentýna Šmejkalová a Pavel Čevora při neúčasti svého týmového kolegy Vojtěcha Pimpary, který před turnajem onemocněl, předvedla další vynikající výkony na tenisových dvorcích českobudějovického klubu LTC TONSTAV-SERVICE. V turnaji jednotlivců kategorie C do druhého kola postoupila Valentýna Šmejkalová, která vyřadila Adélu Vavříkovou (LTC TONSTAV-SERVICE ČB) poměry 5:7, 6:1 a 6:3. Přestože Barbora Dvořáková podlehla v prvním kole Elišce Hrádkové (LTC TONSTAV-SERVICE ČB) 0:6, 1:6 a Pavel Čevora nestačil na Davida Moštěka z TJ Jiskra Třeboň (2:6, 0:6), oba si po zápasech pochvalovali nově nabyté zkušenosti.

Co se tenisovým žáčkům LTC nepodařilo v singlech, vynahradili si ve čtyřhrách. „Po singlu, který jsem prohrál, jsem byl rád, že si mě na poslední chvíli vybral Jirka Žaloudík (TJ TK MANE Hluboká n. Vlt., pozn. red.) na čtyřhru. Po prohraném prvním setu 2:6 jsme hru svojí pílí a snahou obrátili v náš prospěch na 7:6 a 10:7. Jsem moc rád,“ shrnul výsledek vítězného utkání, ze kterého brala krumlovsko-budějovická dvojice turnajové třetí místo, Pavel Čevora.
Děvčata odehrála turnaj ve čtyřhře v jednotných klubových barvách. Dvořáková se Šmejkalovou spolu nastupují již pravidelně a tentokrát přinesla spolupráce první medailový výsledek. „Jsem strašně ráda, že jsem získala své první body a svá první vítězství na oficiálním turnaji. Celou sobotu jsem konečně hrála tenis díky postupům z prvního kola jak ve dvouhře, tak ve čtyřhře. Po zápase mě bolelo celé tělo. Ještě, že začaly jarní prázdniny,“ hodnotila výsledek po turnaji Valentýna Šmejkalová.

Českokrumlovští budou mít své zastoupení i o následujícím víkendu. Od 15. do 17. února tenisový klub LTC Český Krumlov pořádá ve svém domovském Tenis-Centru přebory Jihočeského kraje dorostenek. Barvy domácího týmu bude hájit Iva Dvořáková.