Mladí tenisté hráli o letošní první body v Českém Krumlově. Krumlovská mládež z klubu LTC sbírala zkušenosti mezi čtyřiceti účastníky

Turnaje mladších žáků a žákyň, který se o víkendu konal v Českém Krumlově, se zúčastnilo celkem 24 chlapců a 16 děvčat nejen z jižních Čech, ale také z Prahy a okolí či z jihu Moravy. Hrálo se nejen o turnajové vítězství, ale také o body do celostátního žebříčku. Pořadatelem turnaje byl českokrumlovský klub LTC.

Do finále dvouhry žákyň postoupily Adriana Beránková (Tenis Tábor) a Zuzana Kosíková (LTC TONSTAV České Budějovice), které před branami vyřadily Natálii Rainke z LTC TONSTAV České Budějovice a Lindu Zralou (TK Strakonice). Turnajové vítězství nakonec brala Adriana Beránková výsledkem 6:0 6:0. Vítězem turnaje mladších žáků se stal Vítek Bartušek ze Slovanu Jindřichův Hradec, který hrál proti Filipu Apltauerovi (TK Černošice). Pondělní ranní finálový zápas skončil výsledkem 6:3 6:2.
Ve čtyřhře mladších žáků zvítězila již v neděli dvojice Filip Apltauer (TK Černošice) – Martin Halgaš (LTC Radotín), kteří poměrem 6:2 6:3 přehráli Jakuba Peška s Romanem Lisou (oba LTC TONSTAV České Budějovice). Posledním finále, které proběhlo až v pondělí před polednem, bylo utkání dvojice Adriany Beránkové a Sabiny Zušťákové (TK Strakonice), které poměrem 6:3 6:3 přehrály dvojici Hanušová (TJ Solidarita Praha 10) – Šimková (TK Horažďovice).

„Jednalo se o standardní turnaj mladších žáků, v průběhu turnaje nedošlo k žádným komplikacím. Počet přihlášených do turnaje byl sice o něco vyšší, ale to ukazuje například i na zájem o příjemné prostředí Českého Krumlova,“ uvedla vrchní rozhodčí turnaje Věra Zasadilová s tím, že tenisté vždy ocení, kromě kvality tenisových kurtů také kvalitu zázemí. Své zástupce měli v turnaji také tenisté klubu LTC Český Krumlov. V kategorii žákyň nastoupily Barbora Dvořáková a Valentýna Šmejkalová v kategorii jednotlivců a společně i ve čtyřhře. Stejně tak reprezentovali svůj klub Vojtěch Pimpara a Pavel Čevora. Přestože čtveřice českokrumlovských vypadla z turnajového pavouka již v prvním kole, ve většině případů se jednalo o jejich vůbec první mistrovská utkání v kariéře a děti tak sbíraly zejména zkušenosti. „V sobotu večer při utkání čtyřhry našich chlapců panovala skvělá atmosféra. S nadsázkou lze říct, že jsme na tribuně cítili atmosféru, jaká je mnohdy citelná jen při utkáních dospělých třeba v Davis Cupu,“ poznamenal Miroslav Dvořák z krumlovského LTC. Místní klub připravuje již nyní další tenisový víkend. Od 15. do 17. února je LTC Český Krumlov pořadatelem halového přeboru dorostenek Jihočeského kraje.