Mladší žactvo krumlovských tenistů vede po dvou kolech krajskou tabulku bez ztráty bodu

První květnový víkend přinesl krumlovským tenistům další body do soutěží družstev. Nejlépe se druhé utkání letošního přeboru podařilo mladšímu žactvu, které zatím vede tabulku KP I. Tým A dospělých přivezl body za vítězství z Velešína, béčko prohrálo na domácí půdě. Dorost a starší žactvo se prozatím seznamují s nejvyšší jihočeskou soutěží.

Na domácích kurtech Tenis-Centra se v neděli předvedli ve velkém stylu mladší žáci a žákyně, kteří porazili tým Milevska 9:0. Ač se výsledek zdá naprosto jasný, některé jednotlivé zápasy se protáhly díky těsným výsledkům. Třísetovou vítěznou bitvu s milevskou Melanií Havlíkovou odehrála Karolína Bohdalová.

FOTO MLADŠÍ ŽACTVO 2018:
Soutěž: KP I
Zleva: Wölfl Jáchym, Vachta Matěj, Králová Daniela, Bohdalová Karolína, Wízner Petr, Rychnavský Jonáš (chybí Faktor Matěj, Zemková Nela)

 

 

Starší žactvo hrálo svůj duel v Táboře. V nejvyšší jihočeské soutžěi KADET TOUR – O putovní pohár prezidenta ČTS narazili krumlovští hráči na jihočeskou elitu a o to cennější jsou dva získané body z celkového výsledku utkání 2:7. Mimořádný úspěch zaznamenal Vojtěch Pimpara, který porazil ve dvou setech 6:2, 6:3 táborskou jedničku, talentovaného Erika Fáčka. Druhý bod vybojoval Patrik Čížek, který v třísetovém zápasem zvítězil nad Radovanem Králem.

Dorost také sbírá nové zkušenosti v nejvyšší jihočeské soutěži JUNIOR TOUR – O putovní pohár prezidenta ČTS. Tentokrát do českokrumlovského Tenis-Centra přijel první tým Pelhřimova. Přestože některá utkání dopadla jednoznačmě pro hosty, utkání druhého kola soutěže nabídlo krásný tenis. Pro krumlovské je i proto taková prohra motivací pro další postupnou práci. Také v minulých letech si krumlovští tenisté procházeli podobnými příběhy. Stejně jako v sobotu v Táboře se v neděli dařilo Votěchu Pimparovi. V souboji týmových dvojek porazil Daniela Paťhu 6:2 a 6:3. Přinesl tak jediný bod domácím.

FOTO DOROST 2018:
Soutěž: Junior Tour – O pohár prezidenta ČTS
Zleva: Houška Jan, Minol Dan, Pimpara Vojtěch, Gráfek Filip, Šejnohová Eliška, Dvořáková Barbora (chybí Minárik Martin)

 

 

Týmy dospělých okusily sladkost výhry i hořkost porážky. Áčko přivezlo cenné body z Velešína po těsné výhře 5:4. Béčko pak na domácích kurtech přivítalo hráče a hráčky z Prachatic. V soutěžích dospělých dostávají šanci také mladší hráči. Bod pro krumlovské v tomto duelu získala dorostenka Barbora Dvořáková v souboji s Jitkou Baierovou. Další dva body do konečného výsledku 3:6 přidali Milan Rajský z dvouhry a Pavel Fučík s Reném Vrbou ze čtyřhry.

FOTO DOSPĚLÍ B:
Soutěž: KP V
Zleva: Fučík Pavel, Dvořáková Barbora, Šejnohová Eliška, Šimková Petra, Vrba René, Žák Alexander (chybí Rajský Milan)

 

 

Babytenisté se chystají na své přebory kraje o tomto víkendu. V sobotu 12. května změří síly v rámci své skupiny na velešínských kurtech s domácími tenisty, hráči z Kaplice a Českých Budějovic. Nejmladší tenisté v tomto turnaji hrají po postup do celokrajského finále, odkud pak vede cesta do republikového turnaje.