Mladšímu žactvu LTC Český Krumlov o víkendu zacinkaly cenné kovy

Mladší žactvo LTC Český Krumlov vyrazilo o víkendu 3. a 4. prosince do Českých Budějovic, aby změřilo síly se soupeři z různých míst České republiky na turnaji kategorie C. V halách českobudějovického LTC Tonstav Service hrálo 16 žáků a 16 žákyň. Za českokrumlovské nastoupili do individuálních dvouher Filip Gráfek, Vojtěch Šmejkal a nováček v kategorii mladších žáků Jáchym Wölfl. Kromě Gráfka se chlapců nepodařilo dostat přes první kola, ale všichni podali sympatické výkony. Benjamínek mladších žáků Jáchym Wölfl dokonce dokázal získat nad svým soupeřem první vyhraný set.

kaja-nikola
Nikola a Karolína

Děvčata měla neúprosný turnajový los. V prvním kole všechna nastoupila proti sobě. Nikola Vrabcová proti Karolíně Rolníkové a Karolína Bohdalová proti Daniele Králové. Nejdále v turnajovém pavouku se pak dostala Nikola Vrabcová, která na prvním turnaji letošní halové sezóny získala skvělý bronz. Ve čtyřhrách pak Vrabcová s Bohdalovou získaly dokonce stříbrné medaile. Bronz pro Rolníkovou a Královou pak korunoval skvělý týmový výsledek a pro obě to byl zároveň první medailový úspěch v tenisové kariéře.

daniela-kaja
Daniela a Karolína

Další mladší žák, již v turnajích zkušený Patrik Čížek, vyrazil o víkendu na turnaj do Prahy (Horní Měcholupy), kde statečně bojoval alespoň v prvním kole „céčka“ a sbíral cenné zkušenosti na začátku halové sezóny. (BoJ)