Na antuce je mezi dorostenkami na jihu Čech nejlepší Adriana Maříková

Nejlepší jihočeskou dorostenkou na antuce je Adriana Maříková z TJ TK MANE Hluboká nad Vltavou. Ta zvítězila v pondělí dopoledne v Tenis-Centru Český Krumlov ve dvouhodinovém zápasu nad Žanetou Maťhovou (Tenis Tábor), která si společně s Denisou Hrychovou (TK ZVVZ Milevsko) z Krumlova odvezla jihočeský dorostenecký titul ve čtyřhře. Čtyřiadvacítka nejlepších dorostenek Jihočeského kraje měřila své síly po celý víkend, na půdě LTC Český Krumlov vůbec poprvé.

Přestože byla Adriana Maříková papírovou favoritkou (v českém dorosteneckém žebříčku je na 30. místě), její soupeřka ve finále Žaneta Maťhová (81. místo) se nezalekla a podala pěkný výkon v prvním setu, který hráčky dotáhly až do zkrácené hry. Tu nakonec vyhrála Maříková poměrem 7:5. Stejně jako v prvním setu obě hráčky nestandardně ztrácely svá podání, ale přítomným přihlížejícím divákům ukázaly kvalitní tenis a takticky promyšlené dlouhé výměny. Ve druhém setu Maříková potvrdila roli favoritky a soupeřku porazila poměrem 6:4.

Žaneta Maťhová společně se spoluhráčkou Denisou Hrychovou již v neděli odpoledne zvítězily v turnaji ve čtyřhře nad dvojicí Adriana Maříková – Aneta Lutovská (SKT Planá n. Lužnicí) jednoznačně 6:1, 6:3.

Českokrumlovské barvy domácího pořadatelského oddílu LTC Český Krumlov hájila tentokrát pouze jediná zástupkyně Iva Dvořáková, která podlehla v prvním kole Lucii Bacíkové (Tenis Tábor) poměry 2:6, 1:6.