Nejlepším jihočeským mladším žákem v hale ale je letos Rostislav Baďura z TK Písek

Halovým přeborníkem Jihočeského kraje v tenisu v kategorii mladších žáků je pro letošní rok Rostislav Baďura (TK Písek). V deblu zvítězili bratři Mojžíšovi (SKT Planá n. Luž.). Přebornický turnaj mladších žáků přilákal do Českého Krumlova celkem dvacet hráčů.

Turnaj byl zahájen v sobotu 7. ledna ranním předkoly. Díky plynulému průběhu byli již brzy v neděli známí finalisté, Rostislav Baďura (TK Písek) a Dominik Mojžíš (SKT Planá n. Luž.). V pondělí před polednem se z vítězství a krajského titulu radoval písecký Baďura, když na Mojžíšem vyhrál poměry setů 6:4 a 6:1. Dělené třetí místo obsadili Petr Leipner z TK Písek a bratr vítěze, Patrik Mojžíš (rovněž SKT Planá n. Luž.).

V turnaji čtyřher nastoupilo celkem osm dvojic. Podle výsledků turnajového pavouka se zdálo, že turnaj ovládne písecká dvojice Baďura – Leipner. Do finále však nastoupili proti sehraných dvojčatům Mojžíšovým. V divácky atraktivním třísetovém finále zvítězili sourozenci Patrik a Dominik poměry 6:1, 3:6 a 10:4. Třetí místo si z Českého Krumlova odvezli dvojice Petr Hruška (LTC TONSTAV ČB) s Janem Pilařem (TJ Jiskra Třeboň) a Matěj Čechal (TK Písek) s Lukášem Šefčíkem (TK Pelhřimov).

Halové přebory žactva pokračují v Českém Krumlově o posledním lednovém víkendu. Zdejší tenisový klub LTC je pořadatelem halových přeborů starších žáků.

001-vitezove
Zleva: Stříbrný Dominik Mojžíš a krajský přeborník v hale 2017, mladší žák Rostislav Baďura.