Nejmladší družstvo LTC bylo jen kousek od Mistrovství ČR!

Letošní trochu zvláštní venkovní sezonu družstev zahájilo jako první z našeho LTC Český Krumlov družstvo těch nejmladších tenistů, tedy kategorie „baby“. Nejdříve základním kolem, které se hrálo ve třech skupinách ve třech různých městech, ve Velešíně a následně také finálovým kolem v Táboře. Ale nepředbíhejme.

Na první kolo do Velešína jel v sobotu 30. května pod vedením kapitánky týmu Andrey Mauerové, která je zároveň i trenérkou LTC, tým pěti našich nejmladších tenistů (ročník narození 2011 a 2012) ve složení Sonička Boháčová, Jiřík Tybitancl, Kačka Pýchová, Axel Podruh a Maruška Pávková. Jasným cílem bylo umístění do druhého místa a kvalifikace na finálové kolo v Táboře. Naše děti odehrály utkání se třemi soupeři z Budějovic, Kaplice a Velešína s výsledky 3:3, 6:0 a 6:0. Nakonec z toho bylo první místo, a to díky vítězství naší jedničky Soni Boháčové v nerozhodném utkání s favoritem z Budějovic, a postup do Tábora. I přes nepříliš dobré počasí, které dětem moc nepřálo, předvedli naši nejmladší výborné výkony a právem si i před zraky rodičů a zástupců vedení klubu, kteří se přijeli podívat a povzbudit naše družstvo, vybojovali postup.

Na finálové kolo do Tábora vyrazili opět ve stejném složení ve čtvrtek 4. června, protože původní nedělní termín 31. května byl kvůli špatnému počasí zrušen. A opět si vedli náramně, protože po vítězství v semifinále nad Humpolcem 4:2 na zápasy postoupili do finále proti domácímu družstvu. Kromě titulu šlo také o postup na Mistrovství ČR.  I přes výborné výkony našich nejmladších se nakonec radovaly z prvenství a postupu na MČR právě děti z LTC Tábor.

Každopádně, nemusíme být vůbec smutní, protože i druhé místo baby tenistů LTC je velkým úspěchem a ukázkou kvalitní práce našich klubových trenérů. Kromě předvedené výborné hry ukázaly naše děti možná ještě důležitější vlastnost, a to velkou týmovost, protože po oba dva turnaje si všechny navzájem fandily a podporovaly, a to asi nejvíc ze všech zúčastněných družstev.  Je třeba taky speciálně poděkovat kapitánce týmu Andree Mauerové, která byla s dětmi obě dvě turnajová kola, a byl to pro ni první týmový úspěch v roli trenérky LTC Český Krumlov.

IMG_0242-2

zleva: Axel Podruh, Kačka Pýchová, Soňa Boháčová, Maruška Pávková a Jirka Tybitancl.