Nela Zemková jede na mistrovství republiky!

Členka babytenisového družstva LTC Český Krumlov Nela Zemková jede na přelomu září a října na Mistrovství ČR. Rozhodl o tom kvalifikační turnaj, který se konal v sobotu 12. srpna v Třeboni. Zemková se probojovala mezi čtyři nejlepší mezi děvčaty, což jí zároveň zajistilo postup mezi nejlepší babytenisty České republiky.

baby-1
Zleva: Nela Zemková, Matěj Faktor, Natálie Horová

 

V sobotu uspořádal Jihočeský tenisový svaz kvalifikační turnaj babytenistů, tedy hráčů a hráček ve věku osmi a devíti let. Přestože se turnaje této kategorie hrají bez rozdílu pohlaví a svá utkání tak hrají děvčata a chlapci dohromady, mistrovská úroveň se již hraje odděleně. Do Třeboně odjela trojice hráčů LTC Český Krumlov. Letošní mistr klubu Matěj Faktor reprezentoval chlapce a Nela Zemková, která je pro letošek vicemistryní LTC Český Krumlov, společně s Natálii Horovou nastoupily v turnaji děvčat. Matěj Faktor vyhrál svou základní skupinu a byl nasazeným hráčem v následujícím postupovém turnajovém pavouku. Prohra v prvním kole znamenala, že se probojoval mezi osm nejlepších. Natálie Horová bojovala v předkole hlavního pavouka, ale nepostoupila, což znamená umístění v nejlepších v dvanácti.

nela
Nela Zemková jede na MČR babytenistů

Nejdále se dostala Nela Zemková. Nejprve vyhrála svou čtyřčlennou skupinu. V turnajovém pavouku pak porazila táborskou Nikolu Dvořákovou. V semifinále ale již nestačila na svou další soupeřku poměrem 2:4. Pro krumlovské postup do semifinále a celkové turnajové třetí místo neznamená jen další medailový úspěch expandujícího tenisového klubu LTC, ale zejména účast hráčky na republikovém mistrovství. Podařilo se to letos poprvé v historii klubu, když v červnu prošel kvalifikací starší žák Martin Minárik a nyní z nejmladší kategorie Nela Zemková. Ta se již těší na svou účast na prestižním turnaji, který se koná od 28. září v Rakovníku.