Nela Zemková má cenné zkušenosti z Mistrovství ČR v babytenise

nelaDevítiletá Nela Zemková si o víkendu zajela do středočeského Rakovníka. Pro Nelu to nebyla obyčejná cesta, ale výlet za odměnu. V polovině srpna se totiž probojovala do turnaje Mistrovství České republiky v babytenise. Českokrumlovská hráčka se už jen svou účastí může pyšnit tím, že je mezi čtyřicítkou nejlepších tenistek své kategorie v Česku. Je to sice zatím aspoň malý krok mladé tenistky LTC, ale za to velký skok pro českokrumlovský tenis. Nebo naopak? Tenisté pod krumlovskou věží už rozhodně letos mohou bilancovat. A stejně jako pro Nelu Zemkovou to i pro ostatní byla úspěšná sezóna. Malá Nela trénuje pravidelně v rámci plánu, který v Českém Krumlově připravují téměř pro stovku dětí. Klubu LTC se úspěšně podařilo nastartovat zejména členskou základnu nejmenších dětí a tady je sladké ovoce.

40 nejlepších v Rakovníku

Čtyřicet hráček a stejný počet hráčů hrálo v osmi vždy pětičlenných skupinách. Zemková se dostala losem do skupiny C, společně s Michaelou Melicharovou (TK Sparta Praha), Adélou Fichnovou (TK SC Ostrava), Valentýnou Benešovou (SK Tallent 13 Rakovník) a Annou Zdeňkovou (TK Slavia Plzeň). V zápasech, který se hrál na jeden celý set, bohužel nezískala vítězství, přičemž nejtěsnější pro ni bylo utkání s domácí Valentýnou Benešovou, které podlehla těsně 4:6.

Nejen regionální přebory, ale už i republiková mistrovství

Účasti hráče a hráči LTC Český Krumlov na republikovém mistrovství byly pro krumlovské letos premiérové. Kromě Zemkové se na „republiku“ starších žáků v červenci probojoval Martin Minárik. Krumlovští věří, že se počet jejich účastí na těchto vrcholných soutěžích bude dále zvyšovat. A z účastí a pochopitelně pilné práce postupně přijdou i cenné kovy.

Kompletní výsledky mistrovského turnaje babytenistů (MČR babytenis 2017, Rakovník) najdete ZDE.