Píchlý tenisák si letos odvezli Reitinger s Jaukerem.

Tradiční turnaj deblů O píchlý tenisák se konal v sobotu 14. srpna na kurtech Teniscentra Český Krumlov. Soutěže se zúčastnilo 12 dvojic a ani v tomto ročníku nechyběly smíšené páry a dokonce opět i jeden čistě dámský, lépe řečeno dívčí, a to Kačka Rajská a Patricie Pradličková. 

Systém turnaje byl tentokrát na dvě základní skupiny po šesti, z nichž z každé do vyřazovací části postoupily čtyři nejlepší dvojice. Již v úvodní skupinové fázi tedy na účastníky čekalo 5 setů. Pak následoval vyřazovací „pavouk“. Překvapením bylo vyřazení dvou původně nejvýše nasazených dvojic Krupica – Fučík a Zemek – Štaberňák již ve čtvrtfinále. V semifinále byly rovnoměrně zastoupeni domácí z LTC (Matěj Vachta s Filipem Hendrychem a Petr Vachta s Vojtou Pimparou) a „přespolní“ ( Aleš Reitinger s Lukášem aukerem a Roman Toman s Lubošem Polesným). O vítězství si to ve finále rozdali v nejlepším a nejdramatičtějším zápase dne dvojice Vachta – Hendrych a Reitinger – Jauker a radovat se nakonec mohli po výsledku 7:6 ti posledně jmenovaní. Třetí místo si pak na závěr vybojovali Pimpara s Vachtou.

I přes velké vedro a velké množství zápasů, když ti nejlepší museli odehrát až 8 setů, se náš tradiční a populární turnaj opět vydařil, k vidění byl výborný tenis a všichni to nakonec zvládli i díky skvělému servisu a zázemí v Teniscentru. Jedinou malou kaňkou tak nakonec mohlo být snad jen to, že vítězové nedodrželi tradici skoku do bazénu v oblečení i s telefony.  

Konečné pořadí:

 1. Reitinger – Jauker
 2. Hendrych – Vachta Matěj
 3. Vachta Petr – Pimpara
 4. Toman – Polesný
 5. Štaberňák – Zemek
 6. Fučík – Krupica
 7. Wízner – Bednařík
 8. Vachta Tomáš – Mauerová
 9. Reitingerová – Hullman
 10. Rajská – Pradličková
 11. Kutlák – Pilař
 12. Skála – Nerad