Starší žáci krumlovského LTC slaví vítězství v kraji a postoupí výše

Starší žáci tenisového LTC Český Krumlov slaví vítězství v přeborech družstev a postoupí do vyšší soutěže. Rozhodující utkání sehráli v sobotu na dvorcích klubu SKT Planá nad Lužnicí. Po dlouhých bojích a v napjaté atmosféře, která ovlivňovala jak hráče na kurtu, tak fandící rodiče, vyhráli českokrumlovští těsně 5:4. Od příští sezóny se tak zároveň mohou těšit z postupu do první krajské soutěže.

Uplynulou sobotu vyrazili starší žáci tenisového LTC Český Krumlov do Plané nad Lužnicí, aby změřili síly s hlavním rivalem v souboji o prvenství v druhém regionálním přeboru družstev. Tým Plané, stejně jako českokrumlovští, letos ještě neprohrál a rozhodnout se tedy muselo v posledním pátém kole soutěže. „Od prvního zápasu v singlu bylo jasné, že tento souboj bude velmi vyrovnaný. Atmosféra všech zápasů byla velmi napjatá a vyhecovaná. Největší bitvu ve dvouhrách svedla Barbora Dvořáková, která po téměř třech a půl hodinách srovnala stav utkání na 3:3,“ hodnotí zástupce kapitána družstva starších žáků LTC Miroslav Dvořák. „Řekla jsem si, já z toho kurtu neodejdu ani náhodou jako poražená. Bylo to těžké, ale zvládla jsem to,“ neskrývá radost jednička starších žákyň Bára Dvořáková. Co tedy nebylo rozhodnuto v singlech, muselo se rozhodnout ve čtyřhrách. V první z nich prohrála českokrumlovská dvojice Jan Klíma a Filip Gráfek poměry 3:6, 5:7. Důležitou bitvu pak svedlo duo Vojtěch Pimpara a Jan Houška, kteří vybojovali důležitý bod a srovnali stav zápasů na 4:4. Rozhodnutí celého utkání tedy zbylo na děvčata a ta nezklamala. Barbora Dvořáková s Eliškou Šejnohovou porazily soupeřky 6:3 a 6:4 a dotáhli snažení celého družstva k důležitému vítězství 5:4. Tímto výsledkem se krumlovští starší žáci stali vítězi přeboru KP II. „Obdivuji především týmový duch celého družstva. Atmosféra vrcholného klání byla oboustranně velmi emotivní a děti to zvládly na jedničku. Děkuji za skvělou reprezentaci klubu,“ shrnuje dojmy z utkání Miroslav Dvořák.
Soutěže družstev, které probíhají pod hlavičkou Jihočeského tenisového svazu, zaberou tradičně dva měsíce před letními prázdninami. Mohou v nich nastoupit pouze hráči registrovaní v Českém tenisovém svazu. Pořadí nasazených hráčů se striktně řídí celostátními žebříčky. Klub LTC Český Krumlov reprezentují hráči hned v několika kategoriích. Dvě družstva mají dospělí, po jednom pak všechny mládežnické kategorie – dorost, starší a mladší žáci. Všechna družstva se již dokáží prosadit na přední příčky krajských tabulek. Kromě starších žáků mají letos dobře rozehranou soutěž dospělí, kteří v KP IV rovněž reálně usilují o vítězství a myslí na postup výše.