Střípky z květnových utkání mladších žáků

V neděli 11. května by soupeřem byl Tenisový klub LTC Tonstav České Budějovice a týmu bohužel nepřálo počasí, takže všechny děti bojovaly ve ztížených podmínkách. Krásný zápas pro oko diváka bylo utkání Báry Dvořákové s jedničkou soupeřek Natálií Rainke. Bára prohrála po velmi vyrovnaném boji. První vítězství ve dvouhře získal Vojta Pimpara, což vneslo do týmu obrovskou radost. Vítězství v singlu slavil i Honza Klíma. Společně s Pimparou pak vyhráli i svůj zápas ve čtyřhře. „Je to super, mám strašnou radost, protože jsem poprvé vyhrál. Mám taky radost, že jsem dostal body pro tým a s Honzou jsme byli super dvojice, fakt nám to šlo!“ řekl Vojta Pimpara po utkání. Velký boj s protihráči svedli ve čtyřhře Pavel Čevora s Kryštofem Veselým, když ve druhém setu prohrávali 5:1, ale bojovností dotáhli na stav 5:4. Na konci setu jim ale chyběla trocha štěstí a prohráli. „Celé družstvo si zaslouží pochvalu za bojovnost, navzdory celkové prohře 6:3,“ hodnotí kapitán týmu mladších žáků Miloš Pimpara.

25. května mladší žáci za velkého vedra bojovali s týmem LTC Velešín. Ve vyrovnaném souboji si na dno svých sil sáhla jednička týmu, Bára Dvořáková. Odměnou jí bylo vítězství ve třísetové bitvě. Svou roli prvního nasazeného zvládl i Honza Klíma, který tentokrát narazil na slabšího soupeře a zvítězil ve dvou setech. Ve výborném světle se ukázali nejmladší a nejméně zkušení hráči Honzík Houška a Gusta Procházka, kteří sice jak v singlu, tak v dablu prohráli, ale z kurtu za svou bojovnost a krásné výměny se zkušenějšími soupeři mohli odejít se vztyčenou hlavou. „Naopak si myslím, že svou úlohu získání vítězného bodu ve čtyřhře a i celkově, podcenili nejzkušenější, co jsme dnes v týmu měli a to Jan Klíma a Pavel Čevora. Tito prohráli ve dvou setech s hratelným soupeřem, který tak získal vítězný bod a utkání skončilo vítězstvím domácího týmu 5:4,“ uvedl kapitán Miloš Pimpara.

Připravili: Miloš Pimpara, Jan Bohdal