Tenisové dorostenky bojovaly v Krumlově o tituly přebornic Jihočeského kraje

Dvacet čtyři dvojic ve dvouhře a jedenáct ve čtyřhře nastoupilo o uplynulém víkendu ke krajským přeborům dorostenek Jihočeského kraje. Turnaj pořádal Jihočeský tenisový svaz ve spolupráci s LTC Český Krumlov, domovským klubem krumlovského Tenis-Centra. Krajskou přebornicí ve dvouhře se stala Monika Vašková (LTC Tábor 1903), čtyřhru vyhrála dvojice Monika Běhounková (Sportcentrum MRKÁČEK) a Adriana Maříková (TJ TK MANE Hluboká n.V.). Českokrumlovský LTC reprezentovala Iva Dvořáková.

Ve čtyřiadvacetičlenném pavouku dvouher postoupily až do finále Monika Vašková (LTC Tábor 1903) a Adriana Maříková (TJ TK MANE Hluboká n.V.). Jihočeskou přebornicí se teprve v pondělí dopoledne po dvousetové bitvě poměry 6:2 a 6:3 stala první jmenovaná. „Po semifinále jsem byla hodně unavená, bylo to dlouhé a ještě dnes při finále mě bolely nohy. Myslím ale, že dnes rozhodla moje o trochu větší zkušenost,“ uvedla po finále vítězná Vašková. Reprezentantka domácího LTC Český Krumlov Iva Dvořáková přehrála v prvním kole Lenku Závodskou (TC Týn nad Vltavou) poměry 6:4, 7:5. Zápas druhého kola však prohrála s Anetou Lutovskou (LTC Tábor 1903) 3:6, 0:6. „Druhý zápas jsem hrála lépe než první, hráli jsme lepší tenis. Byla jsem nervózní, protože jsem soupeřku znala už z dřívějších zápasů. Prohrála jsem, ale bylo to vyrovnané,“ analyzovala po zápase Iva Dvořáková.

Ve čtyřhře nastoupily téměř všechny dorostenky z pavouka dvouher. Přihlásilo se celkem jedenáct dvojic. Krajskými přebornicemi se v neděli vpodvečer staly Monika Běhounková (Sportcentrum MRKÁČEK) a Adriana Maříková (TJ TK MANE Hluboká n.V.), které ve finále porazily Žanetu Maťhovou a Emu Ševčíkovou (obě Tenis Tábor) 6:3, 6:3. Maříková si tak jako jediná zahrála obě turnajová finále, jak ve dvouhře, tak ve čtyřhře. Českokrumlovská dorostenka Iva Dvořáková nastoupila ve čtyřhře s partnerkou Adélou Janouškovou (TK MAS Sezimovo Ústí). „Mám z toho dobrý pocit. Konečně jsem byla spokojená s voleji na síti. To se od minulého turnaje zlepšilo,“ hodnotila Dvořáková po prohraném zápase prvního kola, ve kterém děvčata podlehla dvojici Klára Persánová (LTC Velešín) a Markéta Poláková (LTC TONSTAV-SERVICE Č. Budějovice) 4:6 a 5:7.

Tenisový klub LTC nezahálí ani s přípravou dalšího turnaje. Tentokrát v Českém Krumlově uspořádá od 28. února do 4. března turnaj kategorie A mladších žákyň. O tento turnaj je velký zájem, těší pořadatele. Již nyní je přihlášeno přes sedmdesát děvčat. Šanci na body a umístění ale dostane jen 32 hráček.