Tenisoví dorostenci hráli v Českém Krumlově. Turnajový titul získala také domácí Iva Dvořáková

Republikový turnaj dorostu kategorie C vyhrály ve čtyřhře krumlovsko-velešínská dvojice Iva Dvořáková – Renata Švecová.  Druhá jmenovaná vyhrála zároveň dvouhru. Vítězství v singlu dorostenců si odvezl Adam Růžička (TK Ruzyně Praha), který společně s Vojtěchem Ježkem (I. ČLTK Praha) získal zlato v deblu.

Tenisový turnaj kategorie C Českého tenisového svazu dorostu se uskutečnil o uplynulém víkendu v Tenis-Centru v Českém Krumlově, na půdě domácího klubu LTC Český Krumlov. O turnajové tituly a body do celostátního žebříčku hráli dorostenci i dorostenky. Zápasy dvouher odstartovaly v sobotu ráno a mezi šestnáctkou hráčů se objevila i čtveřice zástupců domácího pořadatelského LTC. Přestože všichni skončili v prvním kole, David Beran, Patrik Mikulišin, Vojtěch Pimpara a Pavel Čevora získali další cenné zkušenosti a motivaci pro další trénink. V turnaji zvítězil ve dvouhře i čtyřhře Adam Růžička z klubu TK Ruzyně Praha, který společně s turnajovým kolegou Vojtěchem Ježkem vyhrál také čtyřhru.

Soutěž dorostenek vyhrála Renata Švecová (LTC Velešín), která ve finále porazila ve dvou setech domácí Ivu Dvořákovou. Společně si pak obě vychutnaly vítězství ve čtyřhře, když porazily favorizovaný pár Katka Hrušková (TK Březnice) – Viktorie Zahrádková (Tenisový klub Nová Ves) ve dvou setech 6:4 a 7:6 s tiebreakem druhého setu v poměru 7:5. Třetí místa v deblu brali také domácí hráčky Barbora Dvořáková s Petrou Šimkovou. Pořadatelský klub LTC Český Krumlov si pochvaloval zájem hráčů domácího klubu o účast v turnajích, v tomto se jich na kurty postavilo již jedenáct. Někteří z nich jsou přitom svým věkem ještě mladší žáci.