Tenisovým mladším žákům se o víkendu dařilo, Houška s Pimparou přivezli z Písku zlato i bronz

Mladší žáci krumlovského tenisového klubu LTC jsou při chuti, což dokázali o uplynulém víkendu. Čtveřice domácích nadějí vyrazila do Písku, aby změřila síly s šestnácti přihlášenými hráči. Snaha se vyplatila, Jan Houška si z turnaje odvezl bronz ve dvouhře, společně s Vojtěchem Pimparou pak zvítězili ve čtyřhře. LTC Český Krumlov se tak může pyšnit dalšími výraznými úspěchy.

Jan Houška, Vojtěch Pimpara, Filip Gráfek a Matěj Vachta. To jsou jména čtyř „mušketýrů“, kteří o víkendu odjeli hrát turnaj kategorie C do Písku. Jednotliví hráči se výkonnostně i věkově liší, ale to, že se společně potkají na turnajích, je v individuálním sportu jako je tenis, velmi důležité. Všichni navzájem se totiž dokáží podpořit. Zvlášť důležité to tentokrát bylo pro „benjamínka“ kategorie mladších žáků Matěje Vachtu, pro kterého byl turnaj v Písku vůbec první zkušeností registrovaného závodního hráče. V prvním kole si vylosoval svého klubového kolegu Honzu Houšku a bojoval, ale na zkušenějšího hráče zatím nestačil. Přemýšlivý sportovec však byl ihned po zápase schopen analyzovat každý míč a tak jsou všichni v LTC přesvědčeni o tom, že se pokud se Matějovi nedařilo na první pokus, bude se mu dařit napříště. Filip Gráfek s Vojtou Pimparou tentokrát zůstali ve dvouhře pod medailovými stupni, když oba po úspěšných prvních zápasech nepostoupili mezi nejlepší čtveřici. Do té se naopak probojoval Honza Houška, který porazil domácího Matěje Čechala. V souboji o finále pak už jen nestačil na později stříbrného Petra Trollera z TK PBtisk Bohutín. Pro nadějného Krumlováka z toho byl dělený bronz.
Co se Houškovi nepodařilo v singlu, vynahradil si se spoluhráčem Vojtou Pimparou ve čtyřhře. Po vítězství nad Petrem Leipnerem a Rostislavem Baďurou (oba TK Písek) se chlapci posunuli do finále, ve kterém zdolali dvojici Troller – Čechal. Pro oba to byla další zlatá medaile do sbírky. „Naštěstí jsme už s Honzou natolik sehraní, že jsme zápasy dovedli do vítězného konce. A vlastně pak i celý turnaj,“ poznamenává šťastný Vojtěch Pimpara. Společně s Janem Houškou tvoří už stabilní deblovou dvojici a jsou schopni rozhodovat důležité okamžiky v zápasech. Filip Gráfek získal společně s Janem Pilařem (TJ Jiskra Třeboň) ve čtyřhře turnajový bronz.
Kromě chlapců sbírala závodní zkušenosti také Nikola Vrabcová, která reprezentuje klub LTC ve stejné věkové kategorii mladších žáků. V Mníšku pod Brdy se jí podařilo postoupit do druhého kola přesvědčivým vítězstvím 6:2, 6:1 v souboji s domácí Karolínou Složilovou. V dalším kole však již nestačila na nejvýše nasazenou hráčku, dobříšskou Adélu Sedláčkovou.
O víkendu od 26. března se v českokrumlovském Tenis-Centru uskuteční halový turnaj starších žáků druhé nejvyšší republikové kategorie B. Vojtěch Pimpara s Janem Houškou, oba věkem ještě mladší žáci, v něm změří síly s dalšími 30 hráči z celé České republiky. Pořadatelé z krumlovského LTC tak zvou diváky na kvalitní mládežnický tenis.