Tenisté krumlovského LTC mají medaile z krajského přeboru mladších žáků

Další úspěšný krok se podařil mladším žákům krumlovského tenisového klubu LTC. O víkendu bojovali o krajské tituly a prosadili se jak ve dvouhře, tak čtyřhře. Zvládli jsme další metu, pochvaluje si vedení klubu zisk stříbrné a bronzové medaile.

O uplynulém víkendu proběhl na dvorcích českobudějovického LTC Tonstav-Service České Budějovice jihočeský halový přebor mladších žáků v tenisu. Přeboru se zúčastnila také trojice českokrumlovských nadějí: Vojtěch Pimpara, Jan Houška a Filip Gráfek. V turnajovém pavouku, ve kterém figurovalo 24 jmen, si nejlépe vedl Vojtěch Pimpara, který se probojoval až do finále s favorizovaným Erikem Fáčkem (LTC Tábor 1903). V něm prohrál ve dvou setech poměry 6:2 a 6:0. Podle vlastních slov ale sehrál nejtěžší zápas už ve čtvrtfinále. „Docela jsem měl obavy, bylo to těžké, protože jsem se poprvé dostal mezi absolutně nejlepší hráče v jižních Čechách. Nejtěžší bylo čtvrtfinále s Davidem Moštěkem, jsme častými soupeři. David mě hodně proháněl,“ potvrzuje jedenáctiletý Vojta. Po získané stříbrné medaili si v turnajovém pavouku čtyřhry navíc došel, společně s týmovým kolegou Janem Houškou, pro dělené třetí místo. O účast ve finále se utkali s favority turnaje a pozdějšími vítězi, letošním přeborníkem v singlu Erikem Fáčkem s Teodorem Müllerem (LTC Tontav-Service České Budějovice). „Celoroční práce se zúročila a Vojta má snahu na sobě pracovat. Svou výkonnost prokázal právě tímto turnajem. Pozitivní impulsy byly vidět už během sezóny, ale nyní se vše konečně naplno zlomilo,“ hodnotí výkon stříbrného Vojty trenér krumlovského LTC Miroslav Faktor, který neskrývá radost také z bronzu ve čtyřhře: „Vojta s Honzou si zasloužili postup do semifinále a vypadli až v souboji s nejlepšími. Na deblech ale ještě oba musí zapracovat.“ Recept na úspěch vidí trenér Faktor v systematickém přístupu k tréninku a v účasti na turnajích: „Všichni kluci jezdili pravidelně na turnaje, což je základním předpokladem pro to, aby se zlepšovali. Výsledky už teď všichni vidí.“ Pozitivně hodnotí výkony mladších žáků také místopředseda klubu LTC Miroslav Dvořák: „Mám upřímnou radost z toho, že to, na čem společně pracujeme od roku 2012, přináší další pozitivní výsledky. Je to také zásluha dobré práce trenérů. Zvládli jsme další metu, je to potvrzení tréninkové píle a správné koncepce klubového tréninku.“

Další turnaj, na kterém se představí hráči LTC Český Krumlov, bude doma pořádaný přebor Jihočeského kraje starších žákyň. Ten se koná příští víkend od 23. ledna. Do turnaje jsou přihlášena čtyři krumlovská děvčata: Barbora Dvořáková, Nikola Vrabcová, Žaneta Bělecká a Eliška Šejnohová. Z chlapců si o stejném víkendu vyzkouší přebor starších žáků ve Strakonicích Jan Houška.

Klub LTC funguje v rámci domovského Tenis-Centra Český Krumlov od roku 2012. V současnosti se o devadesát dětí v pravidelném tréninkovém plánu, který probíhá soustavně od pondělí do pátku, stará pět profesionálních trenérů. V dětských závodních soutěžích reprezentuje klub asi třicet dětí ve třech věkových kategoriích. Klub se ale také může pochlubit dvěma týmy dospělých, které hrají krajské soutěže.