Tenisté LTC Český Krumlov mají své klubové mládežnické mistry pro rok 2017

Mistry staršího žactva LTC jsou Nikola Vrabcová a Vojtěch Pimpara

Českokrumlovští tenisté už znají své klubové mistry pro letošní rok. Rozhodli o tom o víkendu 25. a 26. listopadu v Tenis-Centru. Mistryní starších žákyň se už v sobotu 25. listopadu stala Nikola Vrabcová, v loňské sezoně ještě mladší žákyně. V turnaji byla první nasazenou, na základě republikového žebříčku pro sezonu 2017-18. Z druhého konce pavouka nastupovala stejně stará Lucie Slišková. Obě nakonec potvrdily turnajové nasazení a probojovaly se do finále. V něm uspěla zkušenější Nikola Vrabcová. V souboji o třetí místo pak byla úspěšnější Lucie Králová, která porazila ve třech setech věkem ještě mladší žákyni Karolínu Bohdalovou.

V mistrovském turnaji starších žáků proti sobě ve finále nastoupili první dva nasazení hráči, Vojtěch Pimpara a Jan Houška. Pimpara, který je již několikanásobným mistrem LTC Český Krumlov v kategorii žactva, potvrdil své žebříčkové postavení a s Janem Houškou vyhrál. Třetím v pořadí je Patrik Čížek, který v souboji o bronz porazil Filipa Gráfka.

Zleva starší žákyně: 3. místo – Lucie Králová, 2. místo – Lucie Slišková, 1. místo a mistryně LTC 2017 Nikola Vrabcová. Dále starší žáci – zleva: 1. místo a mistr LTC 2017 Vojtěch Pimpara, 2. místo – Jan Houška, 3. místo – Patrik Čížek.

Nejlepšími mladšími žáky LTC jsou Jáchym Wölfl a Karolína Bohdalová, mistry dorostu Eliška Šejnohová a Vojtěch Pimpara

V neděli 26. listopadu se o klubové mistrovské trofeje utkali mladší žáci a žákyně a dorost. Krumlovští poprvé v historii rozdělili kategorie na mladší, starší žactvo a dorost, protože se klubová členská základna rozrostla na celou stovku hráčů, z nichž asi čtvrtina dětí reprezentuje klub v soutěžích registrovaných hráčů Českého tenisového svazu a v nejvyšších regionálních soutěžích družstev.

Mistryní LTC v mladších žákyních pro rok 2017 je Karolína Bohdalová, která ve finále porazila Danielu Královou. O třetí místo hrála Patricie Pradličková s Nelou Zemkovou. Vítězství a cenný bronz si z turnaje odnesla nejmladší účastnice turnaje – Nela Zemková.

Zleva mladší žákyně: 2. místo – Daniela Králová, 1. místo a mistryně LTC 2017 Karolína Bohdalová, 3. místo – Nela Zemková.

Mezi mladšími žáky, kteří byli nejméně obsazenou kategorií, zvítězil favorizovaný Jáchym Wölfl. Kategorie hrála svůj turnaj mimořádně v rámci tabulky. Wölfl porazil všechny soupeře s prohrou pouhých pěti gamů. Na druhém místě skončil v minulé sezoně ještě babytenista Matěj Faktor a bronzovou medaili si z mistrovského turnaje odnesl Petr Wízner.

Zleva mladší žáci: 3. místo – Petr Wízner, 1. místo a mistr LTC 2017 Jáchym Wölfl, 2. místo – Matěj Faktor.

Osm děvčat si zahrálo mistrovský turnaj dorostenek LTC. Do finále se probojovaly první a druhá nasazená, Barbora Dvořáková a Eliška Šejnohová. Šejnohová měla postup do finále složitější, sehrála totiž třísetovou bitvu s později bronzovou Nikolou Vrabcovou (věkem teprve nově starší žákyně).

Zleva dorostenky: 3. místo – Nikola Vrabcová, 1. místo a mistryně LTC 2017 Eliška Šejnohová, 2. místo – Barbora Dvořáková.

Nejvýše nasazeným dorostencem byl Dan Minol, který potvrdil finálové předpoklady a porazil v úvodu Patrika Čížka. V finále Minol narazil na Vojtěcha Pimparu a po nádherném tenisovém souboji bral nakonec stříbro. Vítěz Vojtěch Pimpara je věkem ještě starší žák. Oba hráči se dobře znají z turnajů i sportovních kempů. V třísetové bitvě zakončené supertiebreakem vybojoval turnajový bronz Jan Houška nad Patrikem Čížkem.

Zleva dorostenci: 2. místo – Dan Minol, 1. místo a mistr LTC 2017 Vojtěch Pimpara, 3. místo – Jan Houška.