Tenisté LTC jdou do nejvyšších jihočeských soutěží

Historický úspěch zaznamenali o víkendu českokrumlovští tenisté. V boji o čela tabulek v posledních kolech byli nejúspěšnější starší žáci a žákyně i dorost, kteří postoupili do nejvyšší regionální soutěže – Junior a Kadet Tour – O pohár prezidenta Českého tenisového svazu. Mladšímu žactvu a dospělým utekly postupy jen těsně, ale obě družstva projevila bojovnost a po zásluze obsadila druhé pozice ve svých soutěžích.

Je to historický úspěch pro českokrumlovský tenisový klub LTC. Ještě před několika lety začínal klub s deseti dětmi, nyní je jeho členská základna téměř desetinásobná. Asi třicet hráčů reprezentuje klub v mládežnických kategoriích. Děti pravidelně obsazují medailové pozice jak na úrovni jednotlivců, tak v soutěžích družstev. O roku 2018 budou starší žáci a žákyně a dorost součástí jihočeské elity, Junior a Kadet Tour – O pohár prezidenta ČTS. Rohodla o tom poslední kola soutěží KP I. Dospělí A potvrdili pozici na druhé příčce v soutěži KP III a stejné umístění po posledním kole soutěže KP I získalo zaslouženě mladší žactvo.

Mladší žactvo bylo vůbec prvním družstvem, které před lety českokrumlovští postavili. Tehdy děti získávaly cenné zkušenosti a zjistily, že hrát závodní tenis není vůbec jednoduché. Benjamínci díky poctivému klubovému tréninku za několik let vyrostli. Jejich zkušenosti se prohlubují počtem odehraných utkání i získaných cenných kovů. Je trochu škoda, že doslova o několik gamů utekl letos mladšímu žactvu postup. Motivace do příští sezóny ale bude o to větší. Družstvo v letošní sezóně obsadilo celkové druhé místo a bude jasným favoritem příštího ročníku.
IMG_6484
Družstvo mladšího žactva po „finále“ soutěže KP I v Písku, 25. 6. 2017

 

Starší žactvo je v současnosti postaveno z první generace dětí, které v klubu působí od samého začátku jeho fungování. Je nejsilnější a jeho jednotliví hráči se dokáží prosazovat i v rámci starších kategorií, v dorostu a dokonce i mezi dospělými. Zasloužený postup do krajské Kadet Tour – O pohár prezidenta ČTS – je pro starší žáky a žákyně motivací pro další výkonnostní růst. Pro mladší generace je výzvou k odpovědnému a poctivému tréninku tak, aby v této elitní soutěži klub v budoucnu úspěšně reprezentovaly.

Po kolapsu družstva dorostu v minulém roce, díky nezodpovědnosti některých jeho hráčů, byl zázrak, že se LTC udrželo v soutěži KP I. Klub totiž chtěl hned v úvodních letech svého působení možná příliš, a tak vsadil na hráče, kteří přišli do tréninkového plánu z jiných klubů nebo v LTC hostovali bez větších sportovních ambicí. Je tedy zadostiučiněním, že se hráčům LTC nyní podařilo soutěž vyhrát a postoupit do „prezidentského poháru“ – Junior Tour. Zajímavostí je, že páteří družstva pro soutěž dorostenců byli starší žáci a žákyně, z nichž někteří od příštího roku postoupí do této nejdelší věkové kategorie čtrnácti- až osmnáctiletých.
IMG_5167
Družstva staršího žactva a dorostu s klubovými trenéry, kapitány a s vedením LTC Český Krumlov po „finále“ soutěže KP I v Českém Krumlově, 24. 6. 2017

 

Áčko dospělých si zahrálo nejtěžší utkání s TK Strakonice o posledním červnovém víkendu. Kdo navštívil v této době Tenis-Centrum, domovský areál LTC Český Krumlov, viděl skvělý tenis. O postupu hostů nakonec rozhodly tři míče ve čtyhře mužů. I tak těsné může být vítězství a prohra zároveň. První družstvo dospělých LTC tak pro příští rok zůstane na druhé příčce v třetí krajské soutěži.

Dospělé družstvo B čeká ještě poslední kolo v soutěži KP V na začátku září. Tabulka naznačuje, že je soutěž velmi vyrovnaná a na skóre zatím krumlovští drží třetí příčku.

IMG_5144
Slavnostní ocenění postupujících družstev LTC Český Krumlov v roce 2017 – starší žactvo a dospělí


Další fotografie z finálového víkendu soutěží družstev najdete na klubovém facebooku:

https://business.facebook.com/pg/tenisck/photos/?tab=album&album_id=768791046614119

Kompletní výsledky tenisových soutěží jsou dostupné na www.cztenis.cz, oficiálním serveru Českého tenisového svazu.