Tenisté LTC uzavřeli letošní soutěž družstev úspěšně. Dorost vyhrál krajský přebor, žáci jsou stříbrní

V neděli skončily krajské soutěže družstev tenistů. Českokrumlovským z klubu LTC přinesli radost zejména dorostenci, kteří svou soutěž vyhráli a mladší žáci, kteří získali stříbro. Jedná se zatím o historicky největší klubový úspěch.

Dorostenci LTC Český Krumlov hráli svou soutěž krajského přeboru II dvoukolově a před posledním kolem byli na vítězné pozici. V neděli krumlovský tým přivítal na domácí půdě tenisty celkově druhý celek tabulky ZVVZ Milevsko, které v první kole na konci května přehrál poměrem 8:1. Do druhého kola tak domácí nastoupili s vysokými ambicemi. Ze zápasu, ve kterém se mezi týmy rozhodovalo o titulu, vyšli lépe domácí tenisté. Jasnou výhrou 7:2 mohli slavit historicky první vítězství LTC Český Krumlov v soutěžích družstev. „Chtěl bych především vyzdvihnout týmového ducha a bojovnost. První důležité body získali ve svých zápasech Martin Mráz a Iva Dvořáková. Oceňuji také výkon Petry Šimkové, která nastoupila i přes zdravotní problémy. Ve čtyřhrách pak již naši nenechali nic náhodě. Chtěl bych týmu poděkovat za skvělé výkony a speciálně pak Miloši Štěpánkovi jako kapitánovi,“ shrnul místopředseda klubu LTC Český Krumlov Miroslav Dvořák.
Mladší žáci si výsledkem posledního zápasu zajistili konečné druhé místo v druhém krajském přeboru družstev, což je pro klub jednoznačně senzační výsledek. Druhé místo přitom žáci získali při rovnosti bodů se třetím celkem soutěže LTC Tonstav-Service ČB. Krumlovští ale měli nakonec lepší bodový stav. Na nejvyšší pozici si tak mladší žáci LTC budou brousit zuby v příští sezóně. „Všechny děti bojovaly usilovně a je vidět, že si uvědomují, jaký musí mít přístup k tréninku a k zápasům, pokud chtějí vyhrávat,“ hodnotil výkony žáků kapitán Miloš Pimpara. „Je skvělé na konci sezóny vidět, že píle tenisových svěřenců a jejich trenérů přináší své ovoce. Pro klub jako celek je to pozitivní motivace pro dalšího období,“ pochvaluje si také manažer klubu Jan Bohdal.

„Áčko“ dospělých si již v sobotu pojistilo pozici ve středu tabulky ve čtvrté krajské soutěži, když na českokrumlovských kurtech vyhrálo těsně 5:4 nad celkem Slavoj Pacov. Podle kapitána týmu Tomáše Vachty je výsledek dobrou výchozí pozicí pro další sezóny. Vachta přitom vyzdvihl zejména výkony Ivy Dvořákové a Zbyňka Tomana právě z posledního kola soutěže: „Oba si zaslouží velkou pochvalu, hráli skvěle a byli výraznou oporou týmu v závěru sezóny.“

B tým dospělých uzavřel sezónu prohrou v Trhových Svinech a skončil v tabulce poslední. Družstvo bylo nasazeno do soutěže jako test i pro získání zkušeností pro klubové hráče, kteří dosud neměli možnost hrát závodní tenis.

01--iva-dvorakova-ltc-ck
Iva Dvořáková klub LTC letos reprezentovala v družstvech dorostu a dospělých

02--zbynek-toman-ltc-ck
Zbyněk Toman zazářil v A týmu dospělých zejména v posledním kole
03--dorost-2014
Družstvo dorostu LTC Český Krumlov, vítěz soutěže družstev KPII pro rok 2014 (nahoře zleva: Martin Maleček (realizační tým), Martin Mráz, Adam Maleček, Vojtěch Štěpánek, Petra Šimková, Filip Vaindl, Martina Šimková, Miloš Štěpánek (kapitán) a Tomáš Šimek (zástupce kapitána). Dole zleva: Patrik Mikulišin a Iva Dvořáková. Na snímku chybí: Michal Kalousek, David Beran a Petra Varyšová)

04--mladsi-zaci-2014
Mladší žáci LTC Český Krumlov, stříbrné družstvo soutěže KP II pro rok 2014 (vzadu zleva: trenéři Jiří Medonos a Luboš Dostál, kapitán Miloš Pimpara. Prostřední řada zleva: Kryštof Veselý, Pavel Čevora, Jan Klíma, Eliška Nováková a Vojtěch Pimpara. Dole zleva: Žaneta Bělecká, Barbora Dvořáková.