Turnaj babytenistů poprvé v Českém Krumlově

Českokrumlovský tenisový klub LTC pořádal první červnovou sobotu historicky první turnaj pro kategorii osmi a devítiletých (babytenis). Mezi dvaadvaceti hráči, registrovanými Českým tenisovým svazem (ČTS), se neztratily ani čtyři nejmladší českokrumlovské naděje. Vítězství si odnesl ledenický Tomáš Fencl.

Na kurtech Tenis-Centra Český Krumlov se o turnajové vítězství utkali chlapci a dívky nejdříve rozdělení do šesti čtyřčlenných skupin systémem „každý s každým.“ Z nich pak do připraveného turnajového pavouka postupovalo šest hráčů přímo a dva další na druhém místě s nejlepším skóre. Do čtvrtfinálové osmičky se probojovala také domácí Nela Zemková, před branami čtvrtfinále skončili další krumlovští hráči – Ema Boháčová, Natálie Horová a Adam Chalupa.

Do finále se probojovala dvojice Tomáš Fencl a Pavel Dufek. Turnajový triumf pak slavil první jmenovaný. Plynulý průběh byl zajištěn také díky povedenému počasí, sportovnímu přístupu každého z hráčů i jejich rodičů. Turnaje babytenisu jsou další metou, kterou se českokrumlovský tenis dostal letos opět o další příčku výše, ve snaze vychovávat a podporovat nadějné sportovce, reprezentující město Český Krumlov. V květnu již družstvo babytenistů LTC hrálo úspěšný turnaj v rámci jižních Čech. Jen těsně mu tehdy uniklo krajské finále.

Babytenis se hraje na klasickém tenisovém kurtu při dodržení všech platných pravidel. Od „velkého“ tenisu se ale liší v několika detailech. Chlapci a dívky hrají společně. Hraje se měkčími míčky, často označovanými zeleným puntíkem. Utkání se počítá na jeden set se čtyři gamy a v rámci výchovy dětí a správného pochopení pravidel se začíná za stav 2:2. Hraje se tedy do šesti gamů, případně utkání končí tiebreakem při shodě gamů 6:6 nebo stavem 7:5. Pořadatelé mají větší benevolenci při stanovení doplňujících pravidel, oproti turnajům od kategorie mladšího žactva. Například stanovením počtu skupin a jejich obsazením, které se ale vždy losuje. Českokrumlovští pořadatelé například také dovolují přítomnost jednoho rodiče či trenéra na kurtu, jako podporu hráčů s měnšími zkušenostmi s počítáním. Koučink je ale po dobu utkání zakázán, stejně jako u starších kategorií.

Výsledky Kámen a písek & EWAC Krumlovský pohár 2017 – babytenis, 3. června 2017:
1. místo – Tomáš Fencl
2. místo – Pavel Dufek
3. místo – Richard Žahour, Karel Toman

Výsledky oficiálně v systému ČTS:
http://www.cztenis.cz/turnaj/916528/sezona/L17/vysledky

1-2-misto
Zleva: Pavel Dufek (2. místo), Tomáš Fencl (1. místo)

3-mista
Zleva: Karel Toman, Richard Žahour (dělené 3. místo)

adam
Adam Chalupa (LTC Český Krumlov)

ema
Ema Boháčová (LTC Český Krumlov)

natalka
Natálie Horová (LTC Český Krumlov)

nela
Nela Zemková (LTC Český Krumlov)