Týmy krumlovského LTC zahájily o víkendu úspěšně soutěžní sezonu družstev.

Poslední dubnový víkend zahájilo hned 6 družstev LTC Český Krumlov svoje soutěže, a to v kategoriích mladších i starších žáků, dorostu a dospělých. Mladší žáci, „áčko“ starších žáků a dorostenci hrají nejvyšší krajské soutěže, „béčko“ starších žáků a „áčko“ dospělých hrají KP II. a „béčko“ dospělých pak KP V. A dařilo se jim náramně, když kromě dorostu dokázala všechna družstva uspět!

Mladší žáci odehráli svůj první zápas v neděli na kurtech LTC Humpolec a zvítězili 6:3, když body krumlovských uhráli ve dvouhrách Jáchym Wölfl, Matěj Faktor, Petr Wízner a Daniela Králová a ve čtyřhrách dvojice Wölfl – Rychnavský a Faktor – Wízner.

Družstvo „A“ starších žáků si v sobotu dojelo pro jednoznačné vítězství 8:1 do Jindřichova Hradce. Své zápasy vyhráli Patrik Čížek, Jáchym Wölfl, Matěj Vachta, Nikča Vrabcová a Karolína Bohdalová, ve čtyřhrách pak přidaly další body páry Gráfek – Čížek, Vachta – Wölfl a Vrabcová – Bohdalová.

„B“ tým starších žáků, který je letos do soutěží přihlášen nově, zvítězil stejně jako „áčko“ v poměru 8:1, a to na kurtech TJ Blatná. Ve dvouhrách se dařilo Janu Pilařovi, Matěji Faktorovi, Petru Wíznerovi, Adamu Kubovi, Natálce Horové a Nele Zemkové, ve čtyřhrách vyhrály dvojice Faktor – Perník a Horová – Zemková.

Na dorost LTC čekal hned v prvním zápase asi nejtěžší možný soupeř, na domácích kurtech v neděli přivítal LTC České Budějovice. První dvě dvouhry sice vyhráli naše jednička Martin Minárik i dvojka Vojta Pimpara, ale pak už soupeř potvrdil roli favorita a zvítězil celkově 6:3, když třetí bod krumlovských opět uhráli Minárik s Pimparou, tentokrát ve čtyřhře. Velmi dobrý výkon předvedla i Bára Dvořáková, která ztratila vyrovnaný zápas s Caisovou až v rozhodujícím třetím setu.

Obě družstva dospělých odehrála své první domácí zápasy v sobotu, „áčko“ dopoledne a „béčko“ odpoledne. První tým LTC potvrdil, že jeho silnou stránkou jsou debly, když za vyrovnaného stavu po dvouhrách dokázal všechny tři čtyřhry vyhrát a vítězství 6:3 zůstalo doma. O body se postarali Martin Minárik, Viktor Krupica, Vojta Pimpara a dvojice Hendrych – Zemek, Krupica – Minárik a I. Dvořáková – Podruhová. I druhý tým dospělých svého soupeře z Protivína přehrál, tentokrát jednoznačně 7:2, když ve dvouhrách získali body Vojta Pimpara, Jan Štaberňák, René Vrba, Tomáš Vachta a ve čtyřhře pak T. Vachta – Vrba, Štaberňák – P. Vachta a Vrabcová – Weberová.

Je třeba úplně všechny naše hráče, a to i ty, kteří své zápasy ztratili, pochválit za předvedené výkony, bojovnost a za neustálé fandění týmovým spoluhráčům, ke kterému se již tradičně přidávají i rodiče, trenéři a další členové našeho LTC. Pokud bychom měli vyzdvihnout jedno jméno, tak hráčem víkendu je nepochybně dorostenec Vojta Pimpara, který nastoupil hned za tři týmy LTC, tedy dorost a „áčko“ i „béčko“ dospělých a všechny své čtyři zápasy vyhrál. 

Prioritou našeho klubu jsou děti a mládež. I proto jsme letos přihlásili do soutěží hned dvě družstva starších žáků a pokud v dalších letech bude možnost a počet dětí bude dostatečný na přihlášení více týmů i v jiných kategoriích, rozhodně to zase uděláme. Máme také velkou radost z toho, jak se nám jednotlivé věkové kategorie prolínají, takže třeba mladší žák Jáchym Wölfl hrál o víkendu navíc i za „áčko“ starších žáků, starší žákyně Nikča Vrabcová si zahrála i za dorost a „béčko“ dospělých nebo dorostenci Minárik s Pimparou za družstva dospělých, a vždy byli platnými členy týmů. 

Vstup do soutěží smíšených družstev se tedy týmům LTC Český Krumlov vydařil, když pět ze šesti dokázalo ve svých zápasech zvítězit a nakonec ani dorostenci nebyli proti budějovickým bez šancí na úspěch, a nezbývá než si přát, abychom takhle pokračovali i v dalších kolech.

Jarní soustředění 2019