Úspěšnou sezonu LTC korunovala účast tří našich hráčů na mistrovstvích republiky!

Prioritou LTC Český Krumlov je už od jeho založení výchova mladých tenistů. A že to děláme dobře, potvrdila letos dokonce trojnásobná účast našich hráčů na republikových přeborech. 

A vezmeme to pěkně od té nejmladší. Tou je Josefína Bohdalová, která si v kategorii baby tenis účast na mistrovství republiky vybojovala druhým místem na Jihočeském krajském přeboru. Na její vrchol sezony, který se konal na rakovnických kurtech předposlední zářijový víkend, ji doprovázeli rodiče, podívat se a svými radami přispět přijel také Jirka Medonos. Mladé slečny odehrály svůj turnaj systémem osmi základních skupin vždy s 5 hráčkami, ze kterých postoupilo celkem 24 nejlepších do dalšího pavouka. Josefína nastoupila ke svým zápasům ve skupině „A“ a vedla si výborně, když dokázala dva ze čtyř zápasů vyhrát a díky tomu si zajistila nejen třetí místo, ale i postup do následujících bojů. Tam už pak nestačila i přes velkou snahu a bojovnost nestačila na Karolínu Šmídovou, ale i tak je pro Josefínu účast a následný postup ze základní skupiny překvapivým úspěchem na jejím prvním mistrovství republiky.

Další hráčkou našeho LTC, která si zahrála letos na mistrovství republiky, je Nikča Vrabcová. Ta si svou první účast mezi nejlepšími republikovými hráčkami v kategorii starší žákyně vybojovala vítězstvím na krajském přeboru jižních Čech. Na dalekou cestu až do Frýdlantu nad Ostravicí, kde se mistrovství od 13. do 18. srpna hrálo, s ní vyrazili rodiče a šéftrenér LTC Míra Faktor. 48 děvčat bylo nalosováno do pavouka a Nikče do úvodního kola přisoudil los Natalii Sanders, která nakonec byla o něco lepší. Nikča si na turnaji zahrála i čtyřhru, když spolu s Lucií Soukupovou nestačily na budoucí čtvrtfinalistky Heřmanovou a Machkovou. I pro Nikču je už samotná účast na mistrovství republiky obrovským úspěchem a motivací do dalšího tréninku, nyní už v kategorii dorostu.

Třetím, kdo se jako hráč LTC zúčastnil nejvyššího republikového turnaje své kategorie, byl dorostenec Martin Minárik. Jako vítěz Jihočeského krajského přeboru se kvalifikoval na slavnou Pardubickou juniorku, která se hrála 10. až 16. srpna. Pro Martina to nebyla první účast na mistrovství republiky v tomto roce, protože si již v březnu jako přeborník jižních Čech zahrál na halovém MČR v Opavě. V Pardubicích, kam ho doprovázel jeho otec Luboš a trenér Viktor Krupica, se mohl potkat na kurtech i mimo ně s nejlepšími českými dorostenci, z nichž nejznámější jsou Daniel Siniakov a Jonáš Forejtek, náš čerstvý daviscupový reprezentant. Ten také celou Pardubickou juniorku vyhrál. Ale zpět k Martinovi. Tomu los přisoudil v prvním kole pavouka, v němž bylo celkem 48 hráčů, Oldřicha Vejšického. Dramatický zápas rozhodnul až třetí set, po kterém se mohl radovat Martinovo soupeř. Do debla nastoupil s Janem Jedlovským a vedli si překvapivě dobře, když v prvním kole porazili Lukáše s Prausem a ve druhém hodně potrápili budoucí vítěze Siniakova se Šmédkem, když zápas dostali po setech 6:1, 2:6 až do supertiebreaku. I pro Martina je účast na Pardubické juniorce největším tenisovým úspěchem a zároveň velkou zkušeností. Navíc vzhledem ke svému věku bude v kategorii dorost pokračovat ještě dva roky a můžeme se tedy od něj dočkat dalších úspěchů. 

Účast Josefíny, Nikoly a Martina na mistrovstvích republiky je nejen jejich úspěchem osobním, ale také úspěchem celého našeho LTC a zhodnocením práce celého trenérského týmu. Zároveň jsou tito tři příkladem pro ostatní naše mladé hráče, kam až to můžou dotáhnout i z relativně menšího regionálního tenisového klubu, když budou pilně a pravidelně trénovat.

Jirka Medonos a Josefína Bohdalová

Nikola Vrabcová
Martin Minárik