Víkend jihočeských tenisových přeborů přinesl stříbro a bronz pro krumlovské

Do první plánované pauzy tenisových přeborů družstev, která připadá vždy na polovinu května, obsadil Jihočeský tenisový svaz přebory jednotlivců mladšího žactva a dorostu i přebory družstev babytenistů. Nejmladší přivezli z Velešína stříbro ve skupině, mladší žákyně Karolína Bohdalová získala bronz z jihočeského přeboru v deblu s kaplickou Bohatovou.

V Českých Budějovicích se o víkendu od 12. května konala vrcholná jihočeská soutěž jednotlivců – dorostenců a dorostenek, jejíž vítězové reprezentují kraj na Mistrovství ČR. Z krumlovských děvčat nastoupily Nikola Vrabcová, Lucie Slišková a Melisa Weberová, všechny věkem ještě starší žákyně. Pro všechny bohužel skončil turnaj v prvních kolech jak v singlu, tak v deblu, ale samotná účast byla skvělou příležitostí pro získávání zkušeností v kategorii starších hráček.
Podobná situace byla také v kategorii chlapců. Krumlovský tenis reprezentovali Filip Gráfek, Patrik Čížek, Jan Houška a Vojtěch Pimpara (věkem starší žáci) a dorostenec Martin Minárik. Do druhého kola se probojovali Čížek, Minárik a Pimpara, v deblu nastoupili spolu pouze Minárik s Pimparou a bohužel skončili již v prvním kole.

Mladší žactvo bylo na tenisových kurtech v Písku úspěšnější. Z hochů se mezi osmičku nejlepších hráčů v kraji z celkových 32 v turnaji probojoval Jáchym Wölfl. Další zástupce Českého Krumlova, Matěj Vachta, neprošel do druhého kola. Oba pak se svými turnajovými kolegy prošli do druhých kol čtyřhry. Z děvčat se mezi osm nejlepších na jihu Čech dostala Karolína Bohdalová. Karolína Rolníková a Lenka Vaněčková zůstaly před branami druhého kola turnaje, v němž nastoupilo také dvaatřicet hráček. Ve čtyřhře zacinkala bronzová medaile Karolíně Bohdalové, která tento úspěch získala společně s Kristýnou Bohatovou z TJ Sokol Kaplice. Dvojici jen těsně unikl postup do pondělního finále v utkání plném zvratů s Holubovou a Nguyenovou a po těsném tiebreaku 11:13 ve třetím setu.

Zleva: Mladší žákyně Karolína Bohdalová a Kristýna Bohatová s pořadatelem turnaje a píseckým trenérem mládeže Jaroslavem Zíbem.

 

Nejmladší zástupci českokrumlovského tenisu sehráli svůj kvalifikační turnaj v sobotu na velešínských kurtech. Pětice babytenistů (Karel Čepelák, Josefína Bohdalová, Ema Boháčová, Adam Chalupa a Eva Zajíčková) pod vedením trenéra a týmového kapitána Jana Varyše vybojovala zasloužené druhé místo. Mezi řadou pěkných výkonů a vítězství ve dvouhrách i čtyřhrách stojí za zmínku zápas Bohdalové s Boháčovou proti zkušenějším chlapcům týmu LTC České Budějovice Fenclovi s Rezkem. S pevnými nervy a úsměvy na tváři totiž vybojovaly vítězství 4:3 v tiebreaku s těsným výsledkem 10:8.

Družstvo babytenistů – zleva: Trenér a kapitán týmu LTC Český Krumlov Jan Varyš, dále Ema Boháčová, Josefína Bohdalová, Eva Zajíčková, Karel Čepelák a Adama Chalupa při slavnostním nástupu Přeborů družstev Jihočeského kraje, sk. D ve Velešíně (12. 5. 2018).