Vítězné první kolo přeborů družstev pro mladší žactvo, dorost i dospělé LTC

Družstva mladšího žactva a dorostu v první kole regionálních přeborů zvítězila nad svými soupeři ze Strakonic a Pelhřimova, „áčko“ dospělých vyhrálo nad tenisty Jindřichova Hradce.

Po sněhové nadílce, která Jihočechy překvapila minulý týden, přinesl tenistům starosti zejména stav venkovních antukových kurtů. První kolo regionálních přeborů družstev se totiž mělo sehrát již o posledním dubnovém víkendu, ale řada utkání byla odložena. To se týkalo například také utkání dospělých LTC.

Mladší žactvo nastoupilo v neděli 30. dubna jako jediné na kurtech domovského Tenis-Centra proti hráčům a hráčkám TK Strakonice. Mladé naděje podaly přesvědčivé výkony, utkání skončilo vysokou výhrou 8:1. Pochvalu zaslouží bez zbytku všichni hráči, kteří možná také díky nabíjejícímu jarnímu sluníčku sebevědomě bojovali a přinesli radost nejen kapitánům a trenérům, ale také přihlížejícím rodičům.

mz-prvnikolo-ck-strakonice
Jako první vyběhlo na antuku do letošních soutěží družstev mladší žactvo ve složení: Gráfek, Čížek, Vachta, Wölfl, Vrabcová, Bohdalová, Králová.

Družstvo dorostu odcestovalo také v neděli na kurty TK Pelhřimov, aby odehrálo svůj první letošní turnaj proti domácímu „béčku“. Výsledek 5:4 pro krumlovské ukazuje, jak bylo vítězství těsné. Potvrzují to výsledky hned tří zápasů singlu, které se hrály na tři sety. Důležité však byly hlavně poslední dva zápasy chlapecké čtyřhry, ve kterých Pimpara s Minolem a Houška s Veselým získali rozhodující dva body. Dorostenecké družstvo LTC Český Krumlov je letos zároveň zkouškou pro starší žáky a žákyně, kteří sbírají zkušenosti v této vyšší kategorii.

Dospělí měli vstup do nové sezóny družstev ztížený zejména povětrnostními podmínkami. Obě sobotní utkání družstva A a B byla odložena. Áčko však premiérový duel v soutěži KPIII s tenisty Jindřichova Hradce sehrálo už o dva dny později, v pondělí 1. května. Utkání bylo vyrovnané a rozhodla až poslední čtyřhra mužů, ve které nastoupili krumlovští Petr Zemek a Jan Štaberňák proti jindřichohradecké dvojici Hirsh-Veselý. Po vyrovnaném souboji se jazýček vah nakovec překlopil na stranu hostujících hráčů a výsledek prvního setu 6:4 a druhého po tiebreaku 7:6 definitivně znamenal první body za vítězství 5:4.

Starší žactvo přivítá v soutěži KPI v sobotu 6. května na kurtech Tenis-Centra hráče TK Soběslav. B-tým LTC sehraje své první utkání v pondělí 8. května rovněž na domácí půdě s týmem TJ Jiskra Bechyně C.