Vítězný víkend pro všechna družstva LTC

První květnový víkend byl radostný nejen díky většinou slunečnému počasí, které vystřídalo „zimní erupce“ v minulém týdnu, ale zejména díky skvělým výkonům tenistů českokrumlovského tenisového klubu LTC. V sobotu se představila obě družstva dospělých a staršího žactva, v neděli pak ke svým utkání nastoupila družstva dorostu a mladšího žactva.

Družstva dospělých zrají jako nejlepší víno. Áčko vloni postupilo do třetí krajské soutěže KP III a všichni hráči vzali tuto situaci vážně. Celou zimu poctivě trénovali a nyní zúročují načerpanou formu na venkovních kurtech. Ve dvou uplynulých víkendech mají za sebou dvě výhry, obě těsným poměrem 5:4. O uplynulém víkendu na domácích kurtech Tenis-Centra Český Krumlov hostili reprezentanti LTC hráče z LTC Velešín B. Důležitá byla zejména třísetová výhra Zbyňka Tomana v singlu, která přelila tíhu odpovědnosti na Štaberňáka se Zemkem. Ti nastoupili k poslednímu rozhodujícímu utkání v deblu. Výsledek prvního setu 7:5 sice naznačoval lehkou převahu domácích, ale druhý set za stavu 3:3 nenechal hráče na obou stranách kurtu ani přihlížející chladnými. Štaberňákova chladná hlava a přesná ruka v kombinaci se skvělou fyzickou kondicí a razancí Petra Zemka ale zafungovaly a domácí dvojice výsledkem druhého setu 6:4 zajistila krumlovskému áčku další body za vítězství.
B-tým krumlovských vyrazil na kurty klubu ZVVZ Milevsko. Ukazuje se, že i toto družstvo má rádo adrenalinové souboje. Potvrzuje to výsledek 5:4 pro krumlovské. Zajímavostí je, že šanci dostala také dvojice českokrumlovských starších žákyň Lucie Králová a Žaneta Bělecká. Přestože obě svá utkání prohrály, podaly sympatické výkony a Lucka hrála dokonce na tři sety. Rozhodující body v singlu zajistili Pavel Fučík, Petr Vachta a Jiří Kutlák. Pak se utkání za stavu 3:3 plynule převalilo do čtyřher a v nich zabodovali opět muži, kdy Kutlák s Vachtou vyhráli 7:6 a 6:3 a Fučík s Miroslavem Dvořákem 7:5, 6:2. Děvčata Bělecká s Královou podaly skvělý výkon, ale nakonec debl prohrály těsnými poměry setů 5:7 a 4:6.

Družstvo dorostu LTC Česky Krumlov porazilo v neděli doma tenisty TK Strakonice B poměrem zápasů 7:2. Až na jedinou výjimku krumlovské reprezentovali věkem ještě starší žáci a ani papírové jednobodové hodnocení všech z nich nepomohlo jejich vícebodovým soupeřům k vítězství. Přesvědčivé výkony dokazují dlouhodobý kvalitní klubový trénink i to, ze se vyplatilo absolvovat zahraniční soustředění v Chorvatsku na konci dubna.

dorost LTC
Družstvo dorostu, zleva: Pimpara, Bělecká, Dvořáková, Šejnohová, Minol, Minárik a Houška

Starší žactvo hraje svá utkání v sobotu a na domácích kurtech tentokrát přivítalo soupeře z TK Soběslav. Bylo z toho hladké vítězství 9:0 s řadou čistých her a vlastně skvělá příprava na nedělní utkání dorostu pro Minárika, Houšku, Minola, Dvořákovou i Šejnohovou.

sz LTC
Družstvo staršího žactva, zleva: Gráfek, Minárik, Minol, Šejnohová, Houška a Dvořáková

Mladší žáky a žákyně čekala v neděli stejná cesta, jako předchozí den dospělé. Vypravili se do Milevska v rámci jihočeského krajského přeboru I a zopakovali spanilou jízdu svých starších kolegů ze soboty. Stavem utkání 9:0 zatím potvrdili svou převahu a upevnili svou pozici na předních příčkách tabulky.

mz ltc
Družstvo mladšího žactva, zleva – nahoře: Gráfek, Bohdalová, Čížek, Vachta, dole: Králová, Vrabcová, Wölfl

Další program tenistů LTC Český Krumlov

V následujícím víkendu od soboty 13. května mají všechny soutěže družstev přestávku, ve které se odehrají regionální přebory jednotlivců. Klub LTC Český Krumlov vyhrál pro letošní rok výběrové řízení na pořadatelství přeborů mladšího žactva, které se konají v domovském Tenis-Centru. V sobotu 13. května v 8:30 budou zahájena utkání celkem 32 chlapců, o dvě a půl hodiny později odstartují zápasy 24 děvčat. Vítězové singlu i deblu budou známí po finále, která proběhnou v pondělí 15. května. Kromě regionálního šampionátu proběhne také přebornický turnaj družstev nejmladších kategorií. Českokrumlovští babytenisté budou premiérově bojovat v Táboře.

Kompletní rozpis utkání českokrumlovských tenisových družstev najdete na webu LTC zde:

INFORMACE PRO DRUŽSTVA LTC: Rozpis soutěží družstev Jihočeského kraje v roce 2017