Žákovský republikový turnaj v Krumlově vyhrála Daria Vidmanova z ČLTK Praha

Celkem osmačtyřicet hráček z celé České republiky se již na konci minulého pracovního týdne sjelo do Českého Krumlova k republikovému turnaji mladších žákyň nejvyšší kategorie. Po páteční kvalifikaci nastoupilo do hlavního turnaje, který probíhal od soboty do úterý, dvaatřicet z nich. Kromě turnaje ve dvouhře pak hráčky nastoupily také do čtyřher. Vítězkou turnaje jednotlivců se stala Daria Vidmanova (I. ČLTK Praha). V turnaji ve čtyřhře dosáhla turnajového vítězství dvojice Denisa Huňková (TK Agrofert Prostějov) a Klára Nováková (TK Sparta Praha). Z Českokrumlovských nadějí v kvalifikaci sbírala zkušenosti Barbora Dvořáková.

Posledním turnajem zimní sezóny, jehož pořadatelem byl českokrumlovský tenisový klub LTC, byl republikový turnaj kategorie A mladších žákyň. Do turnaje ve čtyřhře nastoupilo patnáct dvojic. V nedělních semifinálových zápasech proti sobě nastoupily Denisa Huňková (TK Agrofert Prostějov) – Klára Nováková (TK Sparta Praha) a Liliana Gajdošová– Ludmila Kareisová (obě LTK Liberec). Z tohoto zápasu postoupila do finále výsledkem 7:6, 6:2 dvojice Huňková –Nováková. Z druhého semifinálového zápasu pak vyšel vítězně tandem Alexandra Silná (TK Agrofert Prostějov) – Vendula Žižková (Severočeská tenisová), který porazil poměrem 6:3, 6:3 Vendulu Krýslovou z TK Škoda Plzeň s Dariou Vidmanovou (I. ČLTK Praha). Turnajové vítězství si z pondělního finálového zápasu odvezla z Českého Krumlova dvojice Huňková – Nováková výsledkem 6:4, 6:3.

Velmi nabitá byla hlavní soutěž singlu. Hned v prvním kole vypadla nejvýše nasazená Denisa Huňková, která podlehla pozdější finalistce Tereze Vajsejtlové (LTC Mladá Boleslav) poměrem 1:6, 0:6. Do semifinále dále turnajovým pavoukem postoupily Liliana Gajdošová, Daria Vidmanová a Klára Nováková. Kromě Vajsejtové, která do finále poskočila výhrou dvakrát 6:3 nad Gajdošovou, se těsně pod vrchol turnajového pavouka dostala Daria Vidmanová. Ta vyřadila Novákovou poměry 6:3 a 6:1. Po pětidenním tenisovém maratonu byla nakonec nejúspěšnější Vidmanova, která v poměrně krátkém hodinovém úterním finále zvítězila poměry 6:1 a 6:3.

Největší českokrumlovský tenisový klub LTC nebude s přípravami dalších sportovních akcí zahálet ani na jaře a v létě. Kromě zahraničního klubového soustředění naplánovaného na konec dubna a pravidelných letních tenisových kempů se hráči LTC zapojí do turnajů družstev v kategoriích dospělých, dorostu i žáků, které částečně proběhnou také na půdě domovského Tenis-Centra. Třešničkou na dortu pak bude spolupořadatelství ženského turnaje Mezinárodní tenisové federace (ITF) s názvem Tennis Arena Cup s dotací 25 tisíc dolarů, který na českokrumlovských kurtech proběhne od 4. do 10. srpna.