Dorostenecký Krumlovský pohár vyhrál budějovický Hruška

O víkendu 8. a 9. ledna se v krumlovském Tenis-Centru konal turnaj dorostenců kategorie C, který uspořádal náš místní LTC Český Krumlov. Soutěže se zúčastnilo celkem 16 hráčů z celého Jihočeského kraje a mezi nimi bylo i 5 mladých tenistů z domácího klubu, a to Vojta Pimpara, Matěj Vachta, Jáchym Wolfl, Petr Wízner a Patrik Čížek. 

Ve dvouhře se překvapení nekonalo, když se do nedělního finále dostali dva nejvýše nasazení, tedy budějovičtí Petr Hruška a Jakub Kuba. Nakonec se radoval prvně jmenovaný po vítězství 6:3 a 7:6. Ani domácí hráči se tak úplně neztratili. Náš nejlepší dorostenec Vojta Pimpara se dostal až do semifinále, kde jen těsně nestačil na pozdějšího vítěze Hrušku 4:6, 6:7. Jáchym Wölfl pak vypadl ve čtvrtfinále s druhým finalistou Kubou. Pro ostatní to byla další potřebná tenisová zkušenost a možnost zahrát si soutěžní zápas v domácí hale, kde pravidelně přes týden trénují. 

I ve čtyřhře potvrdili oba finalisté ze singlu svoji kvalitu. Hruška s Nikolasem Křížem získal prvenství i v deblu, když ve finále přetlačili Kubu s Novákem. I tady měl náš LTC svoje zastoupení alespoň v semifinále, do kterého se dostali jak Pimpara (ve dvojici s Rychnavským), tak Wölfl (s D. Čížkem). 

Turnaj se celkově vydařil i díky opět výbornému servisu restaurace Tenis-Centra a také pozorné hlavní rozhodčí Andree Mauerové. Poděkovat je třeba i společnosti SPACE BET a.s. za finanční příspěvek, který umožnil našemu LTC uspořádat Krumlovský pohár dorostenců bez finanční ztráty. 

zleva: Petr Hruška, Nikolas Kříž, Andrea Mauerová, Jakub Kuba, Filip Zdeněk Novák