Terezka Svobodová z LTC Český Krumlov je tenisovou krajskou přebornicí

Na kurtech krumlovského Tenis-Centra se o uplynulém víkendu uskutečnilo halové mistrovství jižních Čech v kategorii mladších žákyň. Pořadatelem byl domácí LTC a turnaje se zúčastnily celkem čtyři jeho mladé hráčky. Známé prostředí, ve kterém všechny pravidelně trénují, jim evidentně svědčilo. Nejlépe si totiž vedla Terezka Svobodová, která získala titul krajské přebornice a zároveň si tím vybojovala právo účasti na mistrovství republiky, které se bude konat v hale pražské Sparty. Její vítězství z pozice až šesté nasazené hráčky bylo zcela zasloužené, protože už ve druhém kole si musela poradit s turnajovou jedničkou Šebístkovou z TK Humpolec, ve finále pak porazila nasazenou trojku Votavovou z Českých Budějovic. Navíc, celý turnaj absolvovala bez ztráty jediného setu. 

Ani další hráčky domácího LTC se neztratily, Soňa Boháčová vypadla až v semifinále právě s budoucí vítězkou Svobodovou, Marie Pávková pak dosáhla na čtvrtfinále. I ve čtyřhře se domácím nadějím dařilo, i když na titul tentokrát naše hráčka nedosáhla. Boháčová ve dvojici s budějovickou Frommovou se musely ve finále sklonit před Šebístkovou s Fiedlerovou. Škoda, přebornický double by se domácím určitě líbil.

I tak lze proběhlý turnaj po pořadatelské, ale hlavně výsledkové stránce, hodnotit nad míru úspěšně. Opět se ukázalo se, že i v pozici relativně malého klubu, kterým LTC Český Krumlov v porovnání s oddíly z Českých Budějovic, Tábora nebo Písku nepochybně stále je, je možné díky práci profesionálních trenérů a kvalitního vedení dosahovat v práci s mládeží výborných výsledků i na krajské úrovni.