Dvakrát zlatá Nikola Vrabcová v Krumlovském poháru mladšího žactva

Tenisové kurty českokrumlovského Tenis-Centra přivítaly o uplynulém víkendu celkem dvacet šest mladých tenistů z různých koutů Jihočeského kraje. V turnaji kategorie C mladšího žactva se představily také naděje z pořádajícího klubu LTC Český Krumlov. Najúspěšnější byla Nikola Vrabcová, která si odnesla zlato z dvouhry i čtyřhry. Cenné kovy zacinkaly také šesti dalším hráčům LTC: Filipu Gráfkovi, Karolíně Bohdalové, Vojtěchu Šmejkalovi, Karolíně Rolníkové, Matějovi Vachtovi a Jáchymu Wölflovi.

Turnaj mladších žáků svedl dohromady šestnáct hráčů. Mezi čtyři nejlepší se probojovali Petr Hruška (LTC České Budějovice) a Filip Bryol (Tenis klub Jindřichův Hradec) a v druhé části pavouka Filip Gráfek a Vojtěch Šmejkal (oba LTC Český Krumlov). Ve finále pak porazil Hruška Gráfka poměry setů 6:1 a 6:4. Ve finále čtyřhry mladších žáků se proti sobě postavili Gráfek se Šmejkalem na jedné straně a na druhé Hruška se Sebastianem Pánkem (TK Soběslav). Uspěšnější byli druzí jmenovaní, kteří vyhráli ve dvou setech 6:3, 6:1. Pro krumlovské znamená dosažení stříbrných úspěchů potvrzení tréninkové píle a zúročení těžkého tréninku během uplynulých letních tenisových kempů, které se uskutečnili v areálu Tenis-Centra na konci srpna.

kluci
Zprava: stříbrní Vojtěch Šmejkal, Filip Gráfek (LTC Český Krumlov) a Petr Hruška, Sebastian Pánek (vítězové turnaje deblu). Uprostřed zároveň finalisté – zprava stříbrný Filip Gráfek a vítěz turnaje Petr Hruška

V turnaji mladších žákyň se do semifinále dostala trojice hráček, které spolupracují v rámci tréninkových aktivit LTC Český Krumlov. Karolína Bohdalová nastoupila do nedělního utkání proti spoluhráčce z deblu Lucii Sliškové (Start České Budějovice). Slišková byla úspěšnější a vybojovala si finálovou účast ve dvou setech 6:3 a 6:2. V druhé části turnajového pavouka porazila Nikola Vrabcová Patricii Wagnerovou (TK Prachatice) 6:1, 6:1. Finále Vrabcové se Sliškovou přineslo divácky atraktivní tenis, přestože již děvčata byla značně unavená také nestálým počasím, které je v několika fázích turnaje „zahnalo“ do tenisové haly. Vítězství Vrabcové poměry setů 6:2, 6:3 zároveň určilo „královnu turnaje“. Vrabcová si z domácích kurtů na konci svého působení v kategorii mladších žákyň totiž zaslouženě odnesla dvě zlata.
devcata
Zprava: vítězka turnaje mladších žákyň Nikola Vrabcová (LTC Český Krumlov) a stříbrná Lucie Slišková

Krumlovský pohár klubu LTC Český Krumlov je zařazen mezi republikové turnaje kategorie C a mohou se jej zúčastnit hráči registrovaní Českým tenisovým svazem. Další v řadě je turnaj staršího žactva, který se Tenis-Centru koná od soboty 9. září. Poslední antukový turnaj připravuje klub LTC Český Krumlov na předposlední zářijový víkend. Do Krumlova přijedou mladší žákyně na turnaj kategorie B, tedy druhé nejvyšší republikové úrovně. Potom už se aktivity českokrumlovských přenesou naplno do tenisové haly.