Jáchym Wölfl a Natálka Horová z LTC Český Krumlov si na domácím turnaji zahráli finále!

Uplynulý víkend patřily antukové kurty krumlovského Tenis-Centra a sousedního tenisového klubu turnaji staršího žactva Kámen a písek OPEN, který pod hlavičkou Českého tenisového svazu uspořádal LTC Český Krumlov. V kategorii chlapců se zúčastnilo celkem 16 mladých tenistů většinou z jihočeského regionu, zahrát si ovšem přijeli třeba i ze Sušice nebo z Plzně. Do soutěže dívek pak nastoupilo 14 hráček také převážně z jihu Čech, ostatní kraje zastoupily tenistky z Prahy nebo až z Přerova. Z pořadatelského klubu se turnaje zúčastnili dva kluci a dokonce 6 dívek, což byla více než třetina startovního pole starších žákyň. I toto vysoké číslo domácích hráček v soutěži potvrdilo vedení LTC, že bylo správné turnaj uspořádat, i když to obnáší nemalé finanční náklady a spoustu času stráveného samotnou organizací. 

A jak si naši mladí hráči vedli? V těžké konkurenci více než dobře! Jáchym Wölfl v semifinále dvouhry sice prohrál první set s druhým nasazeným Jonášem Rychnavským z Kaplice, ale další dva sety získal pro sebe a vybojoval si tak postup do finále. Tam nakonec již nestačil na nasazenou jedničku Šimona Dvořáka z Tábora, ale konečné druhé místo je i tak skvělým úspěchem. Také v singlu dívek se domácí hráčka dostala až do finále. Natálka Horová nejdříve ve čtvrtfinále vyřadila druhou nasazenou Elen Hronovou a v semifinále pak skvělým výkonem přehrála i turnajovou trojku Sáru Fáčkovou. Na tyto dva opravdu těžké zápasy možná trochu doplatila ve finále, které musela za stavu 2:6 a 5:6 pro zranění nohy vzdát a vítězství v turnaji tak připadlo nakonec zaslouženě kaplické Adéle Makovcové, která již ve druhém kole překvapivě vyřadila nasazenou jedničku Kamilu Viturkovou. Stejně jako pro Jáchyma je ovšem i pro Natálku druhé místo výborný výsledek a snad nebude zranění nohy vážné, aby se mohla co nejdříve zase vrátit na kurty.  

Souběžně se soutěží ve dvouhře se odehrávala i ta ve čtyřhře. A zde se již Jáchym Wölfl dočkal vítězství, pro které si došel ve dvojici se svým singlovým přemožitelem Šimonem Dvořákem, když ve finále přehráli hlubocko-písecké Romana Malláta s Pavlem Dufkem. V dívčí čtyřhře si semifinále  zahrála tři naše děvčata, Natálka Horová s Emou Boháčovou v tom prvním nestačily po výborném výkonu na konečné vítězky Elen Hronovou s Růženu Karšňákovou, ve druhém pak Nela Zemková ve dvojici s píseckou Fáčkovou prohrály s poraženými finalistkami Jílkovou s Gill. 

Na turnaji byl k vidění výborný mládežnický tenis, průběhu celkově pomohlo i kvalitní zázemí krumlovského Tenis-Centra. A vzhledem k početné účasti hráčů z domácího klubu je více než pravděpodobné, že se LTC Český Krumlov pokusí získat pořadatelství i v příštím roce.