Krumlovský Martin Minárik dvakrát stříbrný v jihočeském přeboru tenistů

Krumlovský tenis má druhého nejlepšího staršího žáka v Jihočeském kraji. Martin Minárik obhájil svou pozici z ledna, kdy na krajském halovém šampionátu v Českém Krumlově vybojoval dvě stříbra, jedno z dvouhry a druhé ze čtyřhry. Na letních přeborech, které se konaly o uplynulém víkendu v Českých Budějovicích, se navíc ve finále znovu utkal s táborským Erikem Fáčkem. Po dvou setech zápasu nebylo jasno. V prvním Fáček vyhrál 6:3, ale druhý set na svou stranu otočil Minárik poměrem 6:4. V třetím rozhodujícím setu ale Fáček zabojoval a vyhrál 6:0.
V deblu se Martin Minárik setkal také se svým finálovým soupeřem z dvouhry. Ve dvojici s Matyášem Šefčíkem (TK Pelhřimov) už v neděli nastoupili k finálovému duelu proti Fáčkovi s Kamilem Králem (oba LTC Tábor 1903), kterým podlehli ve dvou setech 2:6, 2:6.
V přeboru starších žáků bojovali také další hráči LTC Český Krumlov. Jan Houška narazil už v prvním kole na favorita a pozdějšího vítěze turnaje Fáčka. Dan Minol nejprve v prvním kole vyřadil Petra Hrušku (LTC České Budějovice), aby ve druhém kole také potkal pozdějšího táborského přeborníka. První kola si také vyzkoušeli Vojtěch Pimpara a věkem ještě mladší žák Patrik Čížek.

Kompletní výsledky přeboru JČTS starších žáků:

minarik-m-2-misto-jck-prebor-2017
2. místo v přeboru JČTS pro rok 2017: Martin Minárik (LTC Český Krumlov)

Turnaj starších žákyň

Přeboru Jihočeského kreje starších žákyň se zúčastnila také dvojice závodních hráček LTC Český Krumlov. Barbora Dvořáková v prvním kole vyhrála nad Michaelou Pospíchalovou. Ve druhé kole ale nestačila na druhou nasazenou a později celkově stříbrnou Kateřinu Bezdičkovou (LTC Tábor 1903), se kterou prohrála dvakrát 2:6. V prvním kole turnaje se představila také Eliška Šejnohová. V první setu souboje s Terezou Mužíkovou (TK ZVVZ Milevsko) nejprve vyhrála první set 6:1, soupeřka ale vyhrála druhý set v tiebreaku a třetí dotáhla do vítězného konce 6:1.